ЛЕГЕНДАТА СЕ ЗАВЪРНА! Миньор се справи ударно със Спортист (Своге) (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Жълто-черната" лудост отново завладя Перник

ЛЕГЕНДАТА СЕ ЗАВЪРНА! Миньор се справи ударно със  Спортист (Своге) (ВИДЕО+СНИМКИ)
"Жълто-черната" лудост отново завладя Перник. Миньор разби с 3:0 Спортист (Своге) в първия си домакински мач след завръщането на отбора в професионалния футбол. Павлин Чиликов (23), Томислав Павлов (45) и Кристиян Слишков (45+1) вкараха за успеха на "чуковете".  Груби грешки при две от попаденията допусна вратаря на Спортист - Станислав Димитров.

Ръководството на Миньор обяви свободен вход за феновете, които създадоха изключителна атмосфера на стадиона в Перник. Любимците им пък ги зарадваха с първи успех за сезона, след като загубиха с 1:2 гостуването си на дубъла на Лудогорец на старта на Втора лига.

Преди началото на двубоя "чуковете" бяха наградени с купа за спечеленото първо място в Трета лига - Югозапад.

Удар с глава на Томислав Попов в 15-ата минута беше отразен от вратаря на Спортист. Шест след това слаб шут на Георги Янев също не затрудни Станислав Димитров. В 23-ата минута "чуковете" нанесоха първия си удар. Синът на Георги Чиликов - Павлин Чиликов. Синът на Георги Чиликов засече центриране на Томислав Павлов и насочи топката в обратния ъгъл 1:0.

В края на първото полувреме Миньор уби интригата с нови два гола, за които голяма вина има Станислав Димитров. В 45-ата минута вратарят сгреши при върната от защитник топка, а грешката му беше наказана от капитана на домакините Томислав Павлов.

Секунди по-късно стражът не успя да пресече центриране на Андреас Васев. Топката падна  на десния крак на Слишков, който вкара за 3:0.

Втората част започна така, както свърши и първата - с превъзходство за Миньор. Още в самото начало на полувремето "чуковете" можеха да отбележат четвърти гол, но удар на Слишков излезе в аут. В 49-ата минута Леонтиев трябваше да се намесва след опасен удар на Георги Янев. Стражът плонжира и изчисти в ъглов удар.

В 74-ата  гостите също имаха добра възможност да отбележат попадение. Влезлият от резервната скамейка Рангел Игнатов отправи мощен шут под напречната греда, който Леонтиев успя да отрази, избивайки топката в ъглов удар.

До края нов гол не падна. Поражението е второ за Спортист от началото на сезона.