ОБЗОР: Домакините ликуват на старта в квалификациите на Шампионска лига (РЕПОРТАЖИ)

В първите 5 мача паднаха 25 гола, вижте всички резултати и програмата за четвъртък

Докато ПСЖ си проправяше път към тазгодишния финал на Шампионската лига, други 10 отбора започнаха участието си в следващото издание на надпреварата.

За пет от тях то приключи скоропостижно, тъй като заради пандемията от коронавирус УЕФА реши квалификациите за същинската част на турнира да са в една среща.

Българският първенец Лудогорец ще стартира след само няколко часа, тъй като в четвъртък вечер гостува на Будучност в Подгорица, а всичките двубои в сряда приключиха с триумфи на домакините.

В най-резултатния от тях Динамо (Брест) разгроми вкъщи с 6:3 бившия отбор на родния треньор Станимир Стоилов – Астана.

Междувременно шотландският гранд Селтик се поздрави с още по-изразителен успех – 6:0, докато Карабах и Цървена звезда също продължават напред след категорични успехи.

Така вече са ясни първите пет участника във втория квалификационен кръг на Шампионската лига за сезон 2020/21.