Загуби за лидерите в плейофите на НБА

Резултати от срещите

Водачите след редовния сезон в двете конференции на Националната баскетболна асоциация стартираха със загуби в плейофите.

Лидерът на Запад Лос Анджелис Лейкърс претърпя поражение от Портланд с 93:100. Деймиън Лилард наниза 34 точки за победителите, Си Джей МакКълъм се отличи с 21 точки, а Юсуф Нуркич допринесе с 16 точки и 15 борби. Портланд имаше предимство в резултата през по-голямата част от мача, въпреки че със силна игра в началото на последната четвърт Лейкърс стигна до предимство от 87:81, но в последните седем минути не успя да го удържи. Антъни Дейвис завърши с 28 точки и 11 борби за ЛА, а ЛеБрон Джеймс изпъкна с "трипъл-дабъл" с 23 точки, 17 борби и 16 асистенции, но това не беше достатъчно.

Водачът на Изток Милуоки пък започна със загуба със 110:122 от Орландо. Никола Вукчевич се отличи с 35 точки и 14 борби за успеха. Баскетболистите на Орландо взеха преднина още в средата на първата четвърт и до края не я изпуснаха. Те записаха 16 тройки и 49.3 процента успешна стрелба от полето. Лидерът на Милуоки Янис Антетокунбо завърши с 31 точки, 17 борби и 7 асистенции. Джеймс Хардън наниза 37 точки, а Хюстън отнесе Оклахома Сити със 123:108 в първия мач от плейофната серия на Запад. Хардън добави и 11 борби, а Джеф Грийн допринесе с 22 точки. Данило Галинари беше най-резултатен за Оклахома Сити с 29 точки, а Крис Пол беше близо до "трипъл-дабъл" срещу бившия си клуб, като завърши с 20 точки, 10 борби и 9 асистенции.

Срещи от първия кръг в плейофите на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (играе се до четири победи от седем мача):