Спортист Своге с първа победа във Втора лига (СНИМКИ)

Добруджа загуби с 0:2 и завърши мача с човек по-малко

Спортист Своге постигна първа победа във Втора лига, след като се наложи с 2:0 у дома срещу друг новак Добруджа.

През първото полувреме домакините имаха превес и изтърваха няколко интересни голови положения, като в една ситуация стражът на гостите се наложи да спасява акробатично.

В 29-ата минута обаче капитулира след удар с глава на Иво Харизанов. Централният бранител засече топката след центриране от дясно и не остави шансове за Иван Василев.

Николай Дюлгеров и Георги Янев имаха добри голови възможности с удари от дистанция, но до второ попадение до почивката не се стигна.

След почивката Спортист имаше няколко добри голови възможности. Най-чистото положение изпусна Рангел Игнатов, който можеше да затвори мача.

Малко преди края на двубоя Иво Вихренов от Добруджа спъна Христо Иванов, който излизаше сам срещу вратаря и реферът му показа директен червен картон.

В допълнителното време Григор Долапчиев вкара дебютното си попадение за Спортист. Той получи извеждащ пас и на шпагат успя да мушне топката за крайното 2:0.

СПОРТИСТ – ДОБРУДЖА 2:0

1:0 Иво Харизанов 29
2:0 Григор Долапчиев 90

СТАРТОВ СЪСТАВ НА СПОРТИСТ: Стефано Кунчев, Джулио Чарлов, Борислав Стойчев, Иво Харизанов, Милен Кикарин, Георги Янев, Николай Дюлгеров (55- Рангел Игнатов), Томи Костадинов (65 – Кристиан Николов), Айкут Рамадан, Калоян Стефанов, Кирил Янакиев (46 – Григор Долапчиев).

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Михаел Павлов.
Оперират играч на Спартак (Варна)

Треньорът Росен Кирилов има и още един кадрови проблем

Беласица победи Струмска слава с 2:0 на „Цар Самуил“

Домакините от Петрич запазиха шансовете си за оцеляване в групата

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили