БОМБА В СИМИТЛИ: Септември преби "милионерите" от Пирин

Благоевградчани загубиха визитата си с 0:2 и останаха с един успех във Втора лига

Големият фаворит за първото място във Втора лига Пирин (Благоевград) се сгромоляса в регионалното дерби със Септември (Симитли).

Играчите на Уорън Фийни направиха много слаб мач и загубиха с 0:2 от новака в първенството.

Попаденията бяха дело на Запро Динев в 16-ата минута, а автогол на вратаря Петър Петров (34) довърши гостите.

На трибуните на стадион "Арена Симитли" присъстваха около 1200 зрители, като домакините бяха по-мотивирани и първи стигнаха до попадение, което обърка състава на "орлетата".

То падна след центриране от корнер и удар с глава на Динев. Фланговият играч беше доста активен, като в 34-ата минута стреля в гредата от 11-12 метра, топката рикошира във вратаря Петър Петров, след което влезе в мрежата на Пирин.

Това още повече стресна гостите, които предвид бюджета и футболистите си, се очакваше да минават с лекота през своите противници.

Антон Карачанаков можеше да върне едно попадение в 44-ата минута, но гредата спаси тима на Иво Тренчев. Изненадващо на почивката бившия нападател на ЦСКА беше заменен от Фийни, което не се хареса на играча.

Пирин опита да промени нещо, но стигна само до едно попадение на резервата Джордж Оукли, което бе отменено поради засада.

Агитката на "орлетата", която беше напълнила клетката за гостите, подкрепяше Николай Бодуров и компания, а и запали доста факли, съобщи Спортал.

Бившият национал Станислав Манолев получи първия жълт картон в 57-ата минута, като именно тогава за първи път влезе и медицински екип на терена.

Приятно впечатление направи, че дербито беше изключително коректно.

Малко след средата на второто полувреме феновете на Пирин негодуваха от Фийни, като някои от тях пожелаха и оставка.

Нов гол в мача нямаше и Пирин записа първа загуба през сезона, като остана с четири точки.

Интересното е, че отборът от Благоевград изпусна победата в последната секунда срещу Хебър в Пазарджик на старта, а единствения си успех до момента записа срещу новака Янтра с категоричното 4:1.

Официално: ЦСКА 1948 представи Иван Иванов