Ливърпул започна с класика контролите (ВИДЕО)

Английските шампиони с 3:0 над Щутгарт в Австрия

Шампионът на Англия Ливърпул стартира с победа в контролните си мачове преди старта на новия сезон с категоричното 3:0 германския Щутгарт в Лангау (Австрия).

Роберто Фирмино изведе британците напред срещу бившия тим на Красимир Балъков след четвърт час игра. В 40-ата Наби Кейта удвои резултата, а в 68-ата Риан Брюстър оформи крайния резултат.

Юрген Клоп заложи на два различни състава в двете полувремена, а новото попълнение Костас Цимикас се понрави с изявите си по левия фланг.

Ливърпул ще изиграе още една контрола срещу австрийския Ред Бул (Залцбург) на 25 август преди първия си мач от Висшата лига на 12 септември срещу Лийдс.

Шаби Алонсо потвърди: Оставам в Леверкузен