ЖЕЛЕЗЕН БАЙЕРН! Баварската машина пречупи храбър ПСЖ и вдигна Ушатата (СНИМКИ+ВИДЕО)

Коман вкара безценния гол и донесе шести трофей в историята

Байерн (Мюнхен) е новият крал на Европа! Германският шампион надви с минималното 1:0 ПСЖ на финала на Шампионската лига, изигран на "Ещадио да Луш" в Лисабон.

Златният гол за баварците беше отбелязан от Кингсли Коман, който беше голямата изненада в титулярите на Ханзи Флик и се отплати по най-добрия начин. Още по-интересното е, че крилото е юноша на ПСЖ и записа едва три мача за първия отбор преди трансфера си в Ювентус през 2014г., след като беше сметнат за недостатъчно добър футболист за тях.

С успеха си тази вечер Байерн изкова требъл през сезон 2019/20 с титла и купа на Германия и вдигна шестия си трофей на европейските шампиони.

Срещата започна агресивно още от самото начало и за двата отбора. Първият удар към една от двете врати дойде в 6-ата минута, когато Тиаго Алкантара стреля извън наказателното поле, но високо и неточно.

В 14-ата минута Килиан Мбапе се опита да застраши вратата на Мануел Нойер, но Леон Горетцка успя да блокира изстрела му.

В 18-ата минута ПСЖ създаде и първата чиста ситуация за попадение.

Мбапе изведе Неймар отляво в наказателното поле, който се оказа сам срещу Нойер, но вратарят успя да блокира удара му.Четири минути след това Байерн отговори също с първата си реална голова ситуация. Роберт Левандовски успя да стреля със завъртане, след като топката бе центрирана в наказателното поле, но кълбото се отби от десния страничен стълб на вратата на Кейлор Навас.

В 24-ата минута отново парижани имаха чудесен шанс за попадение, след като организираха страхотна контраатака, при която Анхел Ди Мария бе изведен отдясно в наказателното поле и стреля с десния крак, но над вратата в аут. Минута след това бе извършена и принудителна промяна в състава на Байерн. Жером Боатенг напусна контузен, като на негово място влезе Никлас Зюле.

Секунди преди изтичането на редовните 45 минути „баварците“ допуснаха сериозна грешка в защитата си и това позволи на Мбапе да стреля от точката за дузпа, но много слабо и право в ръцете на Нойер.

В добавеното време на първото полувреме Кингсли Коман премина покрай Тило Керер и падна на земята, а „баварците“ поискаха дузпа за задържане. Реферът Даниеле Орсато обаче не отсъди такава, като не получи сигнал да прегледа ситуацията със ситемата ВАР.

С оттеглянето на двата отбора при 0:0 на почивката означаваше пети пореден финал за Байерн, в който "баварците" запазват нулевото равенство на полувремето.

Играта беше спокойна в началните минути на вторите 45 минути, но в 52-ата минута нервите взеха връх. Тогава Серж Гнабри изрита Неймар, заради което пък Леандро Паредес му скочи да търси обяснение.

В 59-ата минута обаче Байерн нанесе фаталния удар. „Баварците“ организираха постепенна атака, при която Йошуа Кимих центрира на далечната греда към Коман, който с глава препарира Навас – 0:1.

Двадесет минути преди края на редовното време Ди Мария намери по феноменален начин Маркиньос, който шутира, но отново Нойер изби в ъглов удар.Малко след това парижани имаха претенции за дузпа за нарушение на Кимих срещу Мбапе, но отново Орсато подмина ситуацията.

В един от последните си шансове в 5-минутното продължение ПСЖ имаше отличен шанс да изравни, след като Мбапе проби, пусна хубав пас към Неймар, който изтегли Нойер от вратата и последва пас към Чупо-Мотинг, но той не успя да насочи топката в мрежата.

Така "баварците" дочакаха финалния сигнал на Даниеле Орсато, за да започнат празненствата след шестата спечелена Шампионска лига!

ПСЖ - Байерн (Мюнхен) 0:1