В ТИРАНА: Славия разочарова и отпадна безславно от Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Стериакис спаси каквото можа, но „белите“ загубиха с 1:2 от Кукеси и продължиха лошата традиция далеч от дома

Славия отпадна безславно още на старта в Лига Европа, след като загуби с 1:2 визитата си на Кукеси в Тирана от първия квалификационен кръг.

Така „белите“ продължиха лошата си традиция далеч от дома на континенталната сцена и записаха 23-о поредно поражение, при само 3 ремита и едва 2 победи.

Възпитаниците на Златомир Загорчич разочароваха с представянето си и останаха без успех през сезона, записвайки трето поредно поражение, а с основна заслуга то да не бъде още по-изразително бе вратарят им Антонис Стериакис.

Те не започнаха добре мача и през първото полувреме не нанесоха нито един точен удар на открития през миналата година стадион „Еър Албания“.

Теренът на съоръжението, което е с 4 звезди и струваше 85 млн. евро, не бе в най-доброто състояние, но пък домакините започнаха вихрено.

Те изиграха първия си официален мач от месец насам, но още в 10-ата минута Едуарт Рока преодоля по левия фланг Петър Патев и стреля опасно от малък ъгъл, но Стериакис се намеси решително.

В 28-ата минута Стериакис отново спаси, този път силен изстрел на Лимай от границата на наказателното поле, а в 37-ата минута последният отправи нов мощен шут, ала гръцкият страж на Славия пак бе на мястото си.

Така първата част приключи при нулево равенство, но втората не започна добре за „белите“.

В 56-ата минута появилият се на почивката Албин Гаши напредна в наказателното поле и бе спънат от Патев, а Патрик Фрайдей реализира дузпата и откри резултата – 1:0.

Славия отговори с чудесен опит на Филип Кръстев, но вратарят на домакините показа класа. Впоследствие „белите“ повишиха оборотите и в 75-ата минута Милен Гамаков засече с глава центриране от корнер, но не можа да нанесе добър удар.

В 80-ата обаче Петър Патев центрира отлично към Калоян Кръстев и той изравни след отличен удар с глава в обратния ъгъл – 1:1.

Радостта на Славия обаче бе кратка, защото пет минути по-късно домакините вкараха решителния гол. Той бе дело на резервата Годберг Купър, който с атрактивно изпълнение не остави шансове на Стериакис и донесе успеха на Кукеси.

Така албанците продължават към третия квалификационен кръг, докато Славия приключи участието си в Лига Европа и вече може да мисли за предстоящия мач с ЦСКА от efbet Лига.

Кукеси – Славия 2:1
1:0 Фрайдей (56, дузпа)
1:1 К. Кръстев (80)
2:1 Купър (85)