БЕЗМИЛОСТНО! Берое писа "шестица" на Ботев (Враца) и се настани на първото място (СНИМКИ)

Старозагорци достигнаха до първия си успех като домакин по повече от категоричен начин

Берое (Стара Зогора) записа най-категоричната победа в efbet Лига от началото на сезона! Като домакин от 4-ия кръг в първенството тимът на Димитър Димитров-Херо разпиля с 6:0 Ботев (Враца).

"Зелените" достигнаха до първата си домакинска победа за сезона по повече от категоричен начин, а само липсата на късмет в някои моменти ги лишиха от още по-сериозна преднина при последния съдийски сигнал.

Макоута и Фал забиха по два гола, а по още един добавиха Лебон и Минчев, като попадението на последния беше изключително красиво.

Домакините стартираха много агресивно. Още във втората минута Конте получи топката на границата на наказателното поле, но изстрелът му бе неточен и кълбото прелетя високо над вратата на Красимир Костов. Врачани се стъписаха от високата преса на заралии и започнаха да бъркат при изнасянето на топката.

В 8-ата минута Стив Фуртадо направи отличен пробив по десния фланг. Крилото залъга Димитър Буров и технично центрира в наказателното поле към Ибрахима Конте, nо нападателят за втори път прати топката високо над вратата на Красимир Костов.

В 24-ата минута Берое успя да откри резултата. Иван Минчев изведе по отличен начин Ибрахима Конте по десни фланг. Нападателят не се забави и центрира успоредно на голлинията, където Гаюс Макута засече в мрежата на Красимир Костов.

Малко след половин час игра заралии удвоиха резултата. Иван Минчев реализира страхотен гол, след като се възползва от не доброто изчистване на Ивайло Михайлов и изстреля топовен снаряд от 30 метра, който влетя в горния десен ъгъл на вратата.

В 42-ата минута Гаюс Макута получи на границата на наказателното поле, навлезе навътре, финтира Венцислав Керчев и с изстрел в долния десен ъгъл реализира за 3:0.

Берое стартира по отличен начин и втората част. Стив Фуртадо прати центриране в наказателното поле, където Алиун Фал надскочи отбраната на Ботев Враца и реалзира в горния десен ъгъл на Красимир Костов.

В 62-ата минута появилият се минути по-рано Кийлън Лебон отбеляза дебютното си попадение за заралии, правейки резултата 5:0. Французинът овладя в наказателното поле и с плътен удар прати топката под гредата на Красимир Костов.

Шест по-късно Берое реализира и шесто попадение във вратата на Ботев Враца. Резервата Октавио изведе отлично Алиун Фал зад гърба на защитата. Нападателят напредна и финтира излезлият да го атакува Красимир Костов, след което реализира в опразнената мрежа.

В 76-ата именно появилият се като смяна футболист центрира отдясно, при което Алиун Фал стреля с глава, но право в ръцете на Красимир Костов.

Така Берое излезе за момента на първото място в класирането с осем точки - толкова колкото има и Царско село, който по-рано днес записа равенство 0:0 с ЦСКА 1948. Ботев (Враца) пък е на 11-то място, след като записа победа на старта, но след това нареди три поредни загуби.

БЕРОЕ - БОТЕВ (ВРАЦА) 6:0
1:0 Макоута 24