СЛЕД БИТКА, ДРАМА И ЕМОЦИИ: Арда с историческа победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев поведе в 16-та секунда в Кърджали, но след обрат падна с 2:3

След изключително зрелищен мач и страхотен футбол Арда (Кърджали) постигна пълен обрат за победата си с 3:2 над Ботев (Пловдив) при домакинството си от 4-ия кръг в efbet Лига.

Това е исторически ден за Арда, който стигна до първия си успех в елита на България на своя стадион в Кърджали.

След само 18 секунди Илиев откри резултата, възползвайки се от лошо връщане на Милен Стоев и след като заобиколи излезлия напред страж прати топката в мрежата.

Осем минути по-късно последва нов шанс за "канарчетата". Кристиан Добрев напредна уверено в наказателното поле и се озова сам срещу Васил Симеонов, но стражът улови топката.

В 29-та минута обаче Коконов върна равенството с третото си попадение от началото на сезона в efbet Лига. Спас Делев бе изведен отдясно, справи се с Работов и отправи изстрел към Янко Георгиев. Стражът отрази удара на Делев, но топката попадна в непокрития Коконов, който се разписа лежерно за 1:1.

В дългото продължение на първата част гостите си върнаха аванса. Главният герой отново бе Атанас Илиев, който отбеляза с глава след центриране на Тодор Неделев.

Темпото на игра се вдигна след почивката, а гостите показаха невероятна скорост на контри. В 57-ата минута Джонатан изскочи зад гърба на защитата и излезе сам срещу Симеонов, който плонжира и изби. Топката достигна до Атанас Илиев, който пропусна да оформи своя хеттрик.

В 70-ата минута домакините получиха дузпа, след като Славчо Шоколаров игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Иван Коконов, който стреля в десния ъгъл на вратата на Аргилашки. Стражът отрази удара, но топката се върна право в краката на футболиста на Арда, който при добавката бе точен за 2:2.

В 85-ата минута Арда нанесе решителния си удар. В прегръдките на своите съотборници попадна Спас Делев, който засече със странична ножица центриране на Деян Лозев от дясното крило.

Малко по-късно Джонатан Перейра остави Ботев с 10 души на терена след глупав втори жълт картон за нарушение срещу Леони и на практика елиминира всякаква интрига до края.

Така Арда събра осем точки след четири кръга и зае третото място в класирането, докато кризата в Ботев (Пд) продължава и за трети пореден мач "канарчетата" не стигнаха до победа, което ги оставя на незавидното девето място.

Арда - Ботев 3:2