В ЗДРАВ МАЧ НА ЛАУТА: Локомотив пребори Черно море (ВИДЕО+СНИМКИ)

Вездесъщият Димитър Илиев донесе успеха на пловдивчани

Локомотив (Пловдив) записа трета победа в първенството, след като спечели с 2:1 домакинството си на Черно море от четвъртия кръг на еfbet лига. Так тимът на Бруно Акрапович събра 9 точки, колкото има и лидера Лудогорец. Варненци са с четири от четири мача и заемат позиция в средата на подреждането. Момчил Цветанов и вездесъщият Димитър Илиев се разписаха за домакините, от Черно море вкара Матиас Курьор.

Треньорът на домакините Бруно Акрапович направи четири рокади в сравнение с мача срещу ФК Искра (Даниловград). От първата минута започнаха новото попълнение Кристиан Илич, Николай Николаев, Кенан Муслимович и Георги Минчев.

Привлеченият от Левски Георги Георгиев пък дебютира на вратата на Черно море.

Пловдивчани взеха ранен аванс. Още в четвъртата минута Момчил Цветанов се разписа за 1:0. Крилото засече центриране на Николай Николаев и прати топката в мрежата зад Георгиев.

В 25-ата страхотен удар на Минчев беше отразен от вратаря на Черно море. При първата по сериозна опасност пред вратата на домакините Курьор изравни. В 33-ата минута той беше изведен сам срещу вратаря на домакините с великолепно подаване с пета, дело на Панайотов, и не сбърка - 1:1. Така нападателят поведе при голмайсторите с четири попадения.

В оставащите минути до почивката опасности пред двете врати липсваха. След подновяването на играта Локомотив стигна до втори гол. В 48-ата минута Димитър Илиев се разписа след перфектно изпълнен пряк свободен удар!

Добра възможност се откри пред Черно море в 58-ата минута. Курьор слезе до аутлинията, но подаването му в наказателното поле беше пресечено от вратаря Мартин Луков.

Удар по земя на Анте Аралица в 67-ата минута не затрудни по никакъв начин Георги Георгиев. Секунди по-късно Кристиан Илич и Георги Минчев напуснаха игра, а техните места на терена заеха Лукас Салинас и Бирсент Карагарен.

В 75-ата минута домакините бяха много близо до трети гол. Карагарен намери Анте Аралица зад гърба на защитата на "моряците". Нападателят стреля, но Георги Георгиев успя да отрази с крак.

Последва поредица от центрирания в полето на Луков, които обаче не донесоха успех на гостите. В добавеното време Родриго получи втори жълт картон и беше изгонен. Това обаче го вади от мача срещу ЦСКА в следващия кръг.

ЛОКОМОТИВ ПД - ЧЕРНО МОРЕ 2:1
1:0 Цветанов (5)
1:1 Курьор (34)
2:1 Илиев (47)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛОКОМОТИВ ПД: 71. Мартин Луков, 20. Милош Петрович, 25. Лукас Масоеро, 61. Диниш Алмейда, 34. Петър Витанов, 15. Кристиан Илич, 44. Николай Николаев, 7 . Момчил Цветанов, 11. Кенан Муслимович, 14. Димитър Илиев, 19.  Георги Минчев

ЧЕРНО МОРЕ: 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов, 8. Емил Янчев, 2. Цветомир Панов, 10. Илиан Илиев, 71. Васил Костадинов Панайотов, 72. Родриго Енрике, 70. Стефан Велев, 19. Матиас Курьор, 9. Исмаил Иса