ЖАЛКО! Храбра България изпусна победата срешу Ирландия в 93-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Краев откри за "лъвовете", но гостите стигнаха драматично до хикса

България не успя да стартира с победа в тазгодишното издание на турнира Лига на нациите! Тимът на Георги Дерменджиев беше много близо до успеха, но допусна Република Ирландия да си тръгне с 1:1 от ст. "Васил Левски". Гостите изравниха в 93-ата минута на мача група Н на надпреварата. Божидар Краев откри след гениален пас на  Тодор Неделев. Шейн Дъфи отърва островитяните от поражение.

Дебют с капитанската лента направи Петър Занев. Той обаче се контузи и трябваше да бъде заменен принудително. На негово място влезе съотборникът му от ЦСКА Плавен Гъбъов за когото това е първо участие за представителния тим.

След две минути игра Страхил Попов центрира в наказателното поле, където Галин Иванов успя да нанесе удар с глава, но Рандолф улови топката, която излизаше аут. Гостите отговориха с едно опасно центриране, което Георгиев боксира и далечен удар на Хърихейн, който мина встрани от вратата. В 9-ата минута Занев стреля с глава след центриране от фаул, но право в ръцете на вратаря.

Пет по-късно гостите пропуснаха отличен шанс да поведат в резултата. Кристиян Димитров подари топката на Аарън Конъли. Ирландецът стреля с десния крак от малък ъгъл, но в аут. В 21-ата минута Тодор Неделев отправи изключително неточен шут извън наказателното поле.

Именно звездата на Ботев Пд беше най-близо до гола от българите пред първото полувреме. В 29-ата минута той получи отличен извеждащ пас от Антон Недялков, овладя топката на гърди и се опита да прехвърли вратаря на гостите, но без особен успех.

В 36-ата пък Неделев се опита да изведе Галин Иванов сам срещу вратаря, Рандолф обаче пръв стигна до топката. Първоначално остана съмнение, че ирландецът е играл с ръце извън наказателното поле, но на повторението се видя - нарушение няма. В края на полувремето  О Доуда получи топката в наказателното поле, но миг преди да нанесе удар от точката за изпълнение на дузпа загуби равновесие и стреля в аут.

Още на старта на втората част. Галин Иванов стреля от границата на наказателното поле, но по никакъв начин не затрудни Дарън Рандолф. В 50-ата минута удар на Неделев от фаул беше спасен от вратарят на ирландците. Секунди по-късно централните ни защитници - Занев и Димитров, допуснаха грешка, която позволи на Аарън Конъли да открадне топката и да стреля. Георги Георгиев обаче спаси.

В 56-ата минута България поведе в резултата. Тодор Неделев демонстрира прекрасен поглед и изведе Божидар Краев, който успя да преодолее Рандолф за 1:0.

Седем след това Джон Игън и опита да изненада Георгиев с изстрел от далечно разстояние. Националният ни страж обаче спаси без проблеми. В 81-ата Неделев пусна отличен извеждащ пас към резервата Бирсент Карагарен. Футболистът на Локо Пд напредна и шутира по диагонала, но неточно.

В добавеното време на мача Шейн Дъфи успя да изравни. Защитникът се извиси над всички след центриране от ъглов удар и с глава насочи топката неспасяемо към вратата на Георгиев.

На България предстои гостуване на Уелс, който тази вечер срази с 1:0 Финладия в другия мач от групата. Мачът в Кардиф е на 6 септември от 16,00 часа българско време.

БЪЛГАРИЯ - ИРЛАНДИЯ 1:1
1:0 Краев (56)
1:1 Дъфи (90+3)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БЪЛГАРИЯ: Георги Георгиев, Страхил Попов, Петър Занев, Кристиян Димитров, Антон Недялков, Кристиян Малинов, Георги Костадинов, Галин Иванов, Божидар Краев, Тодор Неделев, Спас Делев

ИРЛАНДИЯ: Дарън Ранфолд, Енда Стивънс, Шейн Дъфи, Джон Игън, Мат Дохърти, Джеймс МакКарти, Адам Айда, Джеф Хендрик, Конър Хърихейн, Калъм О Дауда, Аарън Конъли

90+6 - Край на мача!

90+3 - ГОЛ ЗА ИРЛАНДИЯ! Шейн Дъфи изравни, след като засече с глава центриране от корнер

87 - Шейн Дъфи засече с глава центриране от корнер, но прати топката встрани от вратата

81 - Георги Костадинов подаде в коридор към Бирсент Карагерен. Футболистът на Локомотив Пд опита изстрел, който обаче беше изключително неточен

79 - Капитанът Петър Занев беше сменен принудително. Защитникът на ЦСКА получи травма и на негово място в игра се появи съотборникът му в състава на "червените" Пламен Гълъбов

63- Джон Игън отправи мощен удар от далеч, но Георги Георгиев улови

59-ата Конъли нахлу отляво и центрира успоредно на голлинията, но двама играчи на гостите се разминаха с топката

56 - ГОООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! Божидар Краев получи отличен извеждащ пас от Тодор Неделев и стреля покрай вратаря на гостите за 1:0!

52 - Аарън Конъли се озова на стрелкова позиция след глешка в центъра на българската отбрана. Ударът му обаче беше отразен от Георги Георгиев

50 - Хубав удар на Неделев от фаул беше спасен от Рандолф

46 - Слаб удар на Галин Иванов от границата на наказателното поле е уловен от вратаря

46 - Начало на второто полувреме

45 - Край на първото полувреме

44 - О Доуда получи топката в наказателното поле, но миг преди да днанесе удар от точката за изпълнение на дузпа загуби равновесие и стреля в аут

39 - Удар на Неделев извън наказателното поле рикошира в Джон Игън и излезе в корнер

36 - Неделев се опита да изведе Галин Иванов сам срещу вратаря, Рандолф обаче пръв стигна до топката. Първоначално остана съмнение, че ирландецът е играл с ръце извън наказателното поле, но на повторението се видя - нарушение няма

29 - Тодор Неделев получи отличен извеждащ пас от Антон Недялков, овладя топката на гърди и се опита да прехвърли вратаря на гостите, но без особен успех

21 - Тодор Неделев стреля с левия си крак, но неточно

14 - Грешка на Кристиан Димитров, който подари топката на Арън Конъли. Футболистът на гостите се озова очи в очи с вратаря Георгиев, но ударът му от малък ъгъл излезе в аут

8 - Удар на Хърихейн извън наказателното поле мина далеч от целта

2 - Страхил Попов центрира в наказателното поле, където Галин Иванов успя да нанесе удар с глава. Вратарят Рандолф улови топката, която излизаше аут

1 - Начало на мача
Ники Михайлов и Живко Миланов минаха изпити на "Герена"

На двамата им предстои дипломиране в Национална спортна академия "Васил Левски"