Двама нови играха за Локо (Пд) при победа над Миньор

Витанов, Илич и Муслимович се разписаха за "черно-белите"

Локомотив (Пловдив) спечели с 3:0 срещу Миньор (Перник) в контрола, която се игра в Самоков. Попаденията за "черно-белите" реализираха Петър Витанов (30), Кристиан Илич (43) и Кенан Муслимович (67).

В този двубой пловдивчани бяха водени от помощник-треньора Александър Тунчев, а двама чужденци направиха неофициален дебют за тима - Гомиз и Луан.

Първата по-любопитна ситуация в мача дойде чак в 20-ата минута, когато Лукас Салинас стреля от границата на наказателното поле, но топката беше уловена от вратаря на "чуковете". Секунди по-късно Георги Минчев  прелетя далеч от целта.

В 28-ата минута Петър Витанов стреля силно, но встрани от очертанията на вратата. Две по-късно Локомотив поведе в резултата. Разписа се Петър Витанов, след като получи подаване от Гомиз.

Две минути преди края на редовното време на първата част "жълто-черните" направиха поредица от грешки, които доведоха до гола на Кристиан Илич. Той се разписа с шут в горния десен ъгъл.

Малко след подновяването на играта Андреас Васев можеше да намали резултата, но фланговият футболист не успя да се разпише от близка дистанция. В 59-ата минута Даниел Гогов отправи силен удар, но право в ръцете на Илко Пиргов.

В 67-ата минута бърза контра на Локомотив завърши с ново попадение в мрежата на "чуковете". В голмайстор се превърна резервата Кенан Муслимович.

Четвърт час преди края Михайлов бе много близо до попадение. Младият футболист шутира по земя, но топката премина встрани от целта. В оставащото време до края на срещата не се случи нищо интересно.