Как ще завършат вторите мачове на ЦСКА и Лудогорец в групите на Лига Европа?

07 септември 2020 12:28

Перфектни условия и силни състезания на Републиканския шампионат по мотокрос в Кортен

В продължение на два дни мотополигона в Кортен ( община Нова Загора) беше домакин на 3-ия кръг на Републиканския шампионат по мотокрос.

97 състезатели от мотоциклетни клубове от цялата страна се включиха в битката за точките от двата манша в различните класове, като публиката видя най-доброто от родния ни елит в този спорт.

Чудесното трасе и прилежащата инфраструктура направиха силно впечатление на всички, които се занимават с мотокрос от дълги години. След прекъсване от 28 лета,  благодарение на усилията на клуба Киппен МХ рейсинг тим, отново Кортен прие старт от календара и заслужено представителят на домакините и организаторите Красимир Иванов получи голяма купа за свършената работа от президента на родната федерация Богдан Николов по време на официалното откриване.

При най-малките в клас МХ 50 кубически сантиметра двойна победа записа Никола Мутафчиев ( 50 точки, СК Панчо рейсинг тим, КТМ), който остави след себе си Кристиян Ангелов ( 44 точки, МСК М6 Ямаха рейсинг тим, КТМ) и класиралия се на третото място Николай Павлов ( 40 точки, МСК М 6 Ямаха рейсинг тим, Хускварна) .

И в МХ 65 сс. първите трима финишираха един след друг в двата манша. Първа позиция за Венцислав Тошев ( 50 точки, СК Мото спорт Варна, КТМ), втори- Дани Цанков ( 44 точки, МСК М6 Ямаха рейсинг тим, Ямаха) и трети Мартин Лалев ( 40 точки, МСК Севлиево, КТМ).

Подобна беше ситуацията и при 85 кубиковите машини, където Християн Георгиев ( 50 точки, СК Мото спорт Варна,КТМ) се представи повече от убедително и водеше конкуренцията от началото до края на обиколките в двата манша. До Християн на подиума застанаха Мирослав Димитров ( 44 точки, СК Киппен МХ рейсинг тим,Ямаха) и Живко Иванов ( 40 точки, Елхово Рейсинг клуб, КТМ).

В МХ2 в първия манш беше изключително оспорвано до последната обиколка и малко преди финала. Лидерът Николай Малинов ( 44 точки, СК Киппен МХ рейсинг тим, КТМ) беше изпреварен от Хакан Халми ( 50 точки, МСК Севлиево 2004, КТМ) и победата спечели севлиевския пилот. Във втория манш Халми даде газ още от старта и не допусна да бъде достигнат до финала. Отново втори завърши Малинов, а трети за награждаване се качи Жулиян Георгиев ( 40 точки, СК Киппен МХ рейсинг тим, Кавазаки).

Безапелационното представяне от началото на сезона за Майкъл Иванов ( МСК НСА Моторспорт, КТМ) продължи и в Кортен. Студентът от спортната академия караше по изключителен начин в двата манша, като правеше разлики във времената на конкурентите си след всяка измината обиколка. С аванс от над минута и половина Майкъл завършваше и в двете пробягвания. На подиума в МХ 1 освен Иванов застанаха Георги Георгиев ( 42 точки, СК Киппен МХ рейсинг тим, Сузуки) и Любомир Васев ( 40 точки,СК Киппен МХ рейсинг тим,Ямаха). В клас МХ на стартовата бариера се наредиха 22 пилоти. Заслужен успех и в двата манша за Григор Царев ( 50 точки, Джи Ар Си Моторспорт 2020, КТМ). На второто място завърши Юлиан Райчев ( 44 точки, СК Панчо рейсинг тим, Кавазаки), а трети Людмил Александров ( 38 точки,МСК М6 Ямаха рейсинг тим, Ямаха). Състезателите , които имат навършени 45 години караха по традиция в отделен клас – МХ Senior. Купата за първото място благодарение на двойната победа спечели Васил Стоянов ( 50 точки, СК Киппен МХ рейсинг тим, Хонда). Втори и трети завършиха в крайното класиране Калчо Димов ( 37 точки, МСК Диана рейсинг, Кавазаки) и Атанас Петров ( 35 точки,АМСК АИТ рейсинг тим, КТМ) .

Следващият кръг от календара на Републиканския шампионат по мотокрос ще бъде на 3 и 4 октомври в Троян.