ЧУДЕСНО! Младите "лъвчета" победиха Сърбия (ВИДЕО)

Илиян Илиев-младши и Калоян Кръстев вкараха за "лъвовете"

Младежкият национален отбор на България постигна престижна победа с 2:1 като гост над връстниците си от Сърбия. Срещата бе от група 5 на квалификациите за Евро 2021.

Точни за "лъвчетата" в Горни Малиновац бяха Илиан Илиев (45) и Калоян Кръстев (64). Лука Илич вкара за сърбите в 85-ата минута от дузпа.

Така България излезе на трето място с 11 точки, докато Сърбия е 4-и. Селекцията на Александър Димитров запази минимални шансове за второто място в групата.

Двубоят бе равностоен през първата част. В началото на срещата домакините поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена. Претенциите им бяха за нарушение на Даниел Наумов срещу противников нападател.

В 45-ата минута "лъвчетата" поведоха. Илиан Илиев открадна топката от Каменович и напредна в половината на сърбите. Халфът на Черно море опита премерен удар към вратата на Илич, топката срещна гредата и се оплете в мрежата за 0:1.

В началото на втората част гостите можеше да стигнат до втори гол. Здравко Димитров опита удар от пряк свободен удар. Топката срещна горната греда, след което се удари в гърба на вратаря и се спря от страничния стълб.

В 64-ата минута резултатът вече бе 2:0 в полза на България. Отлична контраатака и пробив отдясно на Станислав Иванов завърши с подаване по земя към Калоян Кръстев, който без да се бави прониза за втори път стража на съперника.

Последва натиск на домакините. Опасен удар на резервата Максимович мина над вратата на Наумов.

В 85-ата минута сърбите получиха дузпа. Асен Чандъров задържа противников състезател в наказателното поле и главният рефер посочи бялата точка. Зад топката застана Лука Илич, който намали на 1:2.

В шестата минута на добавеното време Станислав Иванов направи страхотен пробив отляво, но отново демонстрира слабостта си при завършващия удар и стреля право във вратаря Марко Илич.

СЪРБИЯ  БЪЛГАРИЯ 1:2
0:1 Илиев (45)
0:2 Кръстев (63)
1:2 Л. Илич (85-дузпа)
Състави:
СЪРБИЯ: 1. Илич, 2. Влалукин, 5. Машович, 6. Нишич, 7. Чумич, 8. Петрович, 14. Бирманчевич, 16. Каменович, 17. Шехович, 18. Ступаревич, 21. Илич

БЪЛГАРИЯ: 1. Наумов, 2. А. Христов, 3. Томбак, 4. Лясков, 6. Антов, 8. Юруков, 10. Иванов, 11. Димитров, 17. Кръстев, 21. Чандъров, 22. Илиев

Стадион: "Металац", Горни Милановац
Начало: 21:00 часа