Кареньо-Буста подчини Шаповалов в петсетов трилър на US Open

На полуфиналите испанецът ще играе с Александър Зверев

Номер 20 в схемата Пабло Кареньо Буста ще играе на своя втори полуфинал на Откритото първенство на САЩ. Испанецът се бори със зъби и нокти за класирането си напред, след като спечели петсетов маратон срещу поставения под №27 Денис Шаповалов (Канада) с 3:6, 7:6(5), 7:6(4), 0:6 и 6:3.

Мачът продължи малко над 4 часа, в които Кареньо Буста, който отстрани Новак Джокович след грандиозен скандал, показа здрави нерви. Той излезе на мрежата близо 70 пъти и спечели около 75% от точките в тези случаи.

В първия сет испанецът пръв започна с пробив за 1:0, но Шаповалов съумя веднага да изравни. Малко след това канадският тенисист проби за 3:5, а впоследствие спечели и частта.

Във втория двамата си размениха по два пробива в началото, след което играта тръгна гейм за гейм и така се стигна до тайбрек, решен от един единствен минибрейк в полза на Кареньо-Буста.

В третата част отново се игра тайбрек, и отново испанецът спечели, този път със 7:4 точки.

Четвъртият сет мина изцяло под диктовката на Шаповалов, който не остави шансове на съперника си и го надигра с 6:0.

В решителната пета част Кареньо-Буста направи един пробив за 4:2, който впоследствие се оказа достатъчен за победата му в мача.

На полуфиналите испанецът ще играе с Александър Зверев, който елиминира Борна Чорич след 1:6, 7:6(5), 7:6(1), 6:3.