СЛЕД БОЕВО РЕМИ ВЪВ ВРАЦА: Арда е на точка от върха! (ВИДЕО)

Капитанът на гостите бе изгонен в началото на втората част, но те стигнаха до 0:0 срещу Ботев

Ботев (Враца) не успя да победи у дома Арда (Кърджали), макар да игра с човек повече през почти цялото второ полувреме.

Двата отбора поделиха точките след 0:0 на стадион „Христо Ботев“ в първия мач от петия кръг на футболната efbet Лига.

Първата част бе равностойна, а малко след началото на втората капитанът на гостите Пламен Крумов бе изгонен заради втори жълт картон.

Въпреки това и липсата на заразения с коронавирус национал Спас Делев обаче възпитаниците на Николай Киров останаха един от едва четирите отбора, които все още нямат загуба през сезона.

Нещо повече, те събраха 9 точки и вече са трети, на само една от лидера ЦСКА, преди изиграването на останалите мачове от кръга.

Те могат и да съжаляват, че не стигнаха до успеха, защото през първото полувреме имаха две отлични възможности да поведат.

Още в петата минута нападателят им Ради Василев, който днес стана татко, бе на сантиметри от гола, но стреля над вратата от десетина метра.

Най-чистото положение се откри пред Иван Коконов, чийто удар обаче бе майсторски спасен от Красимир Костов.

Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево реми, а малко след подновяването на играта капитанът на гостите Пламен Крумов получи втори жълт картон за задържане на Даниел Генов.

След това Арда се прибра в защита и започна да разчита предимно на контраатаки, отстъпвайки инициативата на Ботев.

Врачани имаха няколко добри шанса, но ги пропиляха, като в 78-ата минута Илия Миланов засече с глава центриране от корнер, но прати топката над целта от непосредствена близост.

Четири по-късно пък Арда отговори с опасен удар от далечна дистанция на Емил Мартинов, но покрай гредата.

До края Ботев пропусна още една добра възможност и в крайна сметка трябваше да се примири с равенството, което спря серията от три поражения на отбора и го остави в долната половина на таблицата с 4 точки.