ИНФАРКТНА ДРАМА НА "ТИЧА"! Черно море и ЦСКА взеха по точка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Феноменални спасявания на Бусато оставиха "червените" в мача, накрая Господ спаси "моряците"

Черно море и ЦСКА не успяха да се победят в зрелищен двубой на „Тича“, който завърши при резултат 1:1. „Моряците“ поведоха в 36-ата минута с гол на Матиас Курьор, който се разписва в четвърти пореден мач. В началото на втората част варненци получиха правото да изпълнят дузпа, но Васил Панайотов би слабо и Бусато спаси. В 62-ата Даниел Димов получи втори жълт картон и бе изгонен. ЦСКА успя да изравни едва в 88-ата минута, а в добавеното продължение от 7 минути (заради прекъсване на играта след хвърлена пиротехника на терена), „армейците“ пропуснаха две чисти положения да направят обрата пълен. Така след V кръг ЦСКА продължава да е непобеден и има 11 точки в актива си след три победи и две равенства. Черно море е с 5 точки (две загуби, две равенства и една победа).

Черно море влезе много агресивно в двубоя и бе по-активен в предни позиции в първите минути на двубоя на „Тича“.

В 4-ата Валентин Антов върна рисково към Бусато, който бързо излезе и изчисти преди играч на Черно море да играе с топката.

„Червените“ направиха две добри атаки по левия фланг с участието на Енрике Рафаел, но без да се стигне до удар към вратата на Георги Георгиев.

В 22-ата минута Белтраме засече с глава пас на Йомов отдясно, вратарят на варненци успя да избие. Али Соу влизаше на скорост и игра с топката, тя се отби в Емил Янчев и влезе във вратата, но попадението не бе зачетено заради игра с ръка на нападателя.

В 36-ата минута Васил Панайотов центрира в пеналта на „армейците“, Матиас Курьор бе с гръб към вратата, но успя с глава да насочи топката към горния ляв ъгъл, Бусато плонжира, но не стигна до кълбото – 1:0 за Черно море.

„Моряците“ започнаха вихрено втората част и още преди да е изтекла минута получиха правото да изпълнят дузпа. Панайотов комбинира с Исмаил Иса, той стреля към вратата, но Бусато изби. Кълбото отиваше към Гълъбов, който реагира много бавно и бе изпреварен от Курьорс, след което извърши нарушение и Станислав Тодоров посочи бялата точка. Васил Панайотов обаче изпълни прекалено слабо дузпата и Бусато спаси, опазвайки мрежата си от втори гол.

В 49-ата Даниел Димов получи жълт картон, а в 62-ата получи още един, оставяйки тима на Илиан Илиев в намален състав.

Играта бе прекъсната малко след това заради хвърлена димка и футболистите имаха непланирана почивка за около 5 минути.

Най-чистата възможност пред ЦСКА се откри в 80-ата при центриране на Тиаго от корнер, топката бе избита към Матей, който стреля силно над вратата.

Три по-късно Курьор отправи много опасен удар от фаул, но Бусато успя да извади от горния десен ъгъл.

В 88-ата минута „армейците“ сигнаха до изравнителния гил. Тиаго центрира в наказателното поле на домакините, Тонислав Йорданов отклони към Юрич, който успя с глава да насочи във вратата за 1:1.

В добавеното време Матей и Антов пропуснаха да направят обрата пълен и срещата завърши при резултат 1:1.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Черно море - ЦСКА 1:1
1:0 Курьор (36)
1:1 Юрич (88)

90+8 Край на двубоя!

90+7 Валентин Антов пропуска да донесе трите точки за гостите.

90+3 Пропуск! Разбъркване в пеналта на Черно море, Матей не успя да се възползва и в близост до точката за дузпа шутира силно над напречната греда.

90+2 Денислав Илиев заменя Илиан Илиев младши.

90+1 Соу и Матей се разминаха на метри от вратата след пас отляво.

90 Седем минути добавено време.

90 Букаси заменя Курьор.

88 ГОООЛ!!! ЦСКА изравнява в 88-ата! Тиаго прати в наказателното поле, там Тонислав Йорданов отклони към Юруич, който с глава от трудна позиция успя да отбележи!

87 Жълт картон за Иса.

85 Амос Юга е заменен, Тонислав Йорданов влиза в игра. Георги Йомов излиза, Греъм Кери влиза в игра.

83 Курьор стреля директно от фаула в горния десен ъгъл, Бусато с плонж прави страхотно спасяване.

82 Жълт картон за Антов, който фаулира Панайотов в близост до наказателното поле.

80 Тиаго центрира от ъгловото флагче, топката бе изчистена към Юрген Матей, който стреля силно от десетина метра, но над вратата.

79 Опит на Гълъбов да центрира в пеналта, печели корнер.

75 Проблем за Георги Георгиев, резервният вратар на Черно море започна да загрява.

68 Играта е подновена.

67 Жеферсон е заменен, вместо него в игра влиза Тиаго. Юрич влиза на мястото на Белтраме.

65 Мирослав Енчев влиза на мястото на Касми.

64 Двубоят е прекъснат за кратко заради хвърлена димка в близост до терена.

62 Черно море остава с човек по-малко, след като Даниел Димов получи втори жълт картон!

57 Енрике Рафаел е заменен, Кейта на негово място.

55 Напрежение между Юга и Велев до ъгловото флагче, реферът успява да разтърве двамата футболисти.

52 Неточен удар с глава на Белтраме

49 Даниел Димов получи жълт картон.

48 Бусато спасява! Васил Панайотов би леко дузпата и вратарят на ЦСКА успя да отрази!

46 Дузпа за Черно море! Панайотов комбинира с Иса, той нанесе удар, но Бусато спаси. Топката отиваше към Гълъбов, който обаче не реагира адекватно и бе изпреварен от Курьор, което принуди играча на ЦСКА да го фаулира, за което бе отсъдена дузпа и получи жълт картон!

46 Начало на втората част.

46 Напрежение на трибуните по време на почивката. По непотвърдена информация извън стадиона са хвърлени бомбички в сектора на гостите. Оградата пред феновете на ЦСКА е счупена. Това забавя началото на втората част.

45+1 Край на първата част.
45+1 Йомов получи в наказателното поле, но се забави и ударът му бе блокиран.

45 Минута добавено време.

45 Изстрел от дистанция на Белтраме, но встрани от вратата.

36 ГОООЛ!!! Матиас Курьор вкарва великолепен гол с глава! Панайотов центрира в наказателното поле, Матей не успя да се спребори с Курьор, който с гръб към вратата насочи перфектно към горния ляв ъгъл, не оставяйки шанс на Бусато да спаси!

33 Жълт картон за Жеферсон.

31 Опит за извеждащо подаване за Али Соу, но бранител на домакините изчиства топката пред погледа на нападателя.

22 Отличен удар на Белтраме с глава след пас на Йомов отдясно, Георгиев успя да избие. Влизащият на скорост Али Соу успя да играе с топката, тя се отби в Емил Янчев и влезе във вратата, но попадението бе отменено заради игра с ръка на Соу, което по принцип би трябвало да се санкционира от рефера.

15 Фаул за ЦСКА на изгодна позиция за директен обстрел, но Белтраме нацели стената при изпълнението.

11 Гълъбов засече с глава центриране от корнер, но ударът му бе неточен и прати в аут.

9 Добро подаване на Енрике Рафаел отляво, Йомов не успя да засече топката в наказателното поле.

4 Рисково връщане на Антов към Бусато, вратарят на гостите успя да реагира бързо и изчисти.

1 Атака на домакините в първите секунди на двубоя, Бусато излиза и чисти в тъч с глава.