ИСТОРИЧЕСКО! ЦСКА 1948 с първа победа в елита (ВИДЕО+СНИМКИ)

Галин Иванов донесе жадувания успех с два гола срещу Монтана

ЦСКА 1948 постигна дебютна в историята си победа в българския футболен елит, след като спечели с 2:0 домакинството си на Монтана в сблъсъка на новаците от петия кръг на efbet Лига.

В герой на стадион „Васил Левски“ се превърна националът Галин Иванов, който реализира и двата гола за успеха.

Той откри резултата след половин час игра с първото попадение за „червените“ от 358 минути, а малко преди края оформи крайното 2:0.

Двубоят не предложи много положения, като ЦСКА 1948 имаше по-добрите положения, но вратарят на гостите Благой Макенджиев се намеси решително няколко пъти.

Първият шанс се откри пред Монтана, след неуверено излизане на вратаря Даниел Наумов, но ударът на Стефан Цонков не намери целта.

След това мачът бе равностоен докато в 31-ата минута момчетата, водени от Красимир Балъков и Йордан Юруков, реализираха красиво попадение.

След бърза контраатака Галин Иванов получи пред наказателното поле и с чудесен удар в близкия ъгъл не остави шансове на вратаря – 1:0.

При този резултат дойде и почивката, като Монтана не можа да отправи нито един точен изстрел в първия час игра.

В 66-та минута Галин Иванов стреля, но не затрудни Макенджиев, който в 79-ата отрази майсторски и опит на останалия очи в очи с него Георги Русев да го преодолее.

Така се стигна до 87-та минута, в която интригата беше окончателно убита. След нова бърза контраатака Денислав Александров напредна и намери Галин Иванов на границата на пеналта. Националът преодоля съперник и за втори път прати топката в мрежата, за да оформи крайното 2:0.

Така ЦСКА 1948 вече има 6 точки от 5 мача, докато Монтана остана с една по-малко в своя актив.

ЦСКА 1948 – Монтана 2:0

1:0 Галин Иванов (31)