Как ще завършат вторите мачове на ЦСКА и Лудогорец в групите на Лига Европа?

14 септември 2020 21:30

Берое продължава да лети в efbet Лига и задълбочи кризата в Славия (СНИМКИ+ВИДЕО)

Берое успя да победи Славия с 2:0 като гост в последния мач от 5-ия кръг на efbet Лига.

Заралии отбелязаха по един гол през двете полувремена. Първо Алиун Фал отбеляза през първата част, а след почивката Попадийн си отбеляза злощастен автогол.

В 3-ата минута заралии организираха многоходова атака. Александър Цветков подаде към десния фланг, където Гаюс Макута центрира остро в наказателното поле, след което Алиун Фал стреля отблизо, но топката не намери очертанията на вратата и излезе в аут.

Постепенно "белите" изравниха играта и погледнаха смело към вратата на Християн Василев. В 14-ата минута Филип Кръстев центрира от ъглов удар, но защитата на старозагорци се справи и изби. Янис Карабельов стреля красиво от въздуха от границата на наказателното поле, но стражът на Берое внимаваше и улови решително на голлинията.

В следващите минути гостите отново поеха контрола на топката и организираха бързи нападения в половината на домакините. В 17-ата минута Гаюс Макута отправи мощен удар от границата на наказателното поле, който бе избит от Антонис Стергиакис в ъглов удар. Иван Минчев центрира от корнера в наказателното поле, където Георги Ангелов стреля с глава, след което Теди Мезаг опита технично да завърши, но не успя. Получи се разбъркване, при което вратарят и защитата на Славия не реагираха добре, от което се възползва Алиун Фал, реализирайки отблизо.

Берое бе по-активният отбор в заключителните минути на първото полувреме. Заралии се задържаха трайно в половината на Славия, но до опасности пред Антонис Стергиакис не се стигаше. В 43-ата минута Стив Фуртадо проби отдясно и центира остро по земя, но Емил Виячки се намеси решително и изчисти в ъглов удар.

Гостите стартираха по-добре второто полувреме и в 48-ата минута Стив Фуртадо проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Еривалдо стреля с глава, но неточно и топката излезе в аут.

В 51-ата минута десният защитник на заралии отново направи отличен пробив. Фуртадо центрира остро по земя, след което топката премина през куп от играчи и на задната греда Христо Попадийн нелепо засече кълбото в собствената си врата.

В 75-ата минута заралии отбелязаха и трето попадение чрез дебютиралия Ерсон Кукула, но нападателят бе в положение на засада и главният съдия Георги Кабаков вдигна високо ръката си, показвайки, че "белите" трябва да изпълнят непряк свободен удар.Берое получи отличен шанс в последната минута от редовното време. Иван Минчев стреля опасно от фаул, а топката премина на сантиметри над напречната греда.

Така Берое събра 11 точки и се изкачи на второто място в класирането само на точка зад лидера Лудогорец и все още без загуба. Славия пък

Славия - Берое 0:2