Кой ще стане шампион на Англия?

15 септември 2020 19:49 Велизар Антов

Юношите загубиха от Сърбия в контрола

Юношеският национален отбор на България до 17 години загуби с 0:2 от връстниците си от Сърбия в първа контрола между двата отбора, която се игра на базата в "Бояна".

Головете за гостите вкараха Михайло Петкович в 3-ата минута и Самед Баждар в 84-ата минута.

Мачът бе сравнително равностоен,  а сърбите се възползваха от две грешки на българската защита.

В 14-ата минута Георги Атанасов от Левски не успя да преодолее защитник на гостите, който покри опразнената врата.

Пет минути след началото на второто полувреме Красиян Коев от 12-13 метра отдясно по диагонала стреля право във вратаря.

Втората проверка е в четвъртък от 10:30 часа, отново в Бояна.

Стартов състав на България: 1. Давид Борисов, 16. Калоян Костов (К), 6. Валентин Петров, 2. Виктор Атанасов, 15. Теодор Иванов, 14. Теодор Андреев, 10. Красиан Колев, 17. Николай Арахангелов, 11. Георги Атанасов, 9. Борис Димитров, 19. Николай Златев;

Селекционер: Йордан Петков.