Милан започна похода към Лига Европа без спънки (ВИДЕО+СНИМКИ)

Златан Ибрахимович и Хакан Чалханоглу донесоха успеха на "росонерите" в Ирландия

Италианският Милан победи с 2:0 Шамрок Роувърс при гостуването си от 2-ия квалификационен кръг на Лига Европа. "Росонерите" записаха първия си официален мач от новия сезон, а попаденията за гостите от Италия отбелязаха Златан Ибрахимович и Хакан Чалханоглу.

"Росонерите" започнаха с най-доброто, с което разполагат, като поради наказание на Анте Ребич и карантина на Рафаел Леао Алексис Салемакерс трябваше да започне на нетрадиционната за него позиция на лявото крило.

Италианския тим успя да открие в 23-та минута, когато Шамрок допуснаха грешка при изнасянето на топката, тя стигна до Ибрахимович, който направи двойно с Чалханоглу и заби с мошен удар топката във вратата на Роувърс.

В 25-ата шут на Саму Кастийехо преодоля противниковия вратар, но защитник успя да изчисти топката. В 28-ата Грийн стреля от малък ъгъл, а Донарума изби удара в корнер. В 35-ата Тео Ернандес шутира от воле, но противников играч изби топката. Малко след това Чалханоглу стреля от движение, но ударът му прелетя над вратата. В 42-ата Давиде Калабрия отправи шут от добра позиция, но защитник се хвърли на пътя на топката. В 44-ата капитанът на домакините Ронан Фин игра с глава, но Донарума улови топката.

В 53-ата минута задна ножица на Чалханоглу разтресе напречната греда, а веднага след това Алън Манус спаси удар на Калабрия. В 59-ата турчинът стреля от фаул от малък ъгъл, но вратарят съумя да избие в корнер. В 64-ата Салемакерс шутира от удобна позиция, но слабият му удар попадна в обятията на Манус. В 67-ата гостите организираха продължителна атака, която беше завършена с чудесен изстрел на Чалханоглу от границата на наказателното поле за 2:0 в тяхна полза.

В 71-ата Грийн за пореден път се опита да се разпише, но Донарума отново отрази неговия удар.

В третия кръг Милан ще се изправи срещу Бодо Глимт от Норвегия, като мачът ще е на Сан Сиро на 24-ти септември.