БОТЕВ (ВРАЦА) ГО НАПРАВИ: Нанесе първа загуба на Царско село за сезона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Точно 486 минути продължи периодът без допуснат гол на „царете“

Точно 486 минути продължи периодът без допуснат гол от Царско село.

Капитанът на Ботев (Враца) Даниел Генов реализира първото попадение за сезона във вратата на столичани, откривайки резултата в първата среща от шестия кръг на футболната efbet Лига.

Звездата на тима, воден от Антони Здравков, се разписа на два пъти за успеха с 2:1, който бе дебютен за отбора далеч от дома през кампанията и благодарение на него съставът събра 7 точки, като вече изостава само с две от „царете“.

Първата голова възможност се откри пред Хулио Родригес от домакините, който засече центриране от корнер на Борис Галчев, но прати топката покрай вратата.

В 12-ата минута и Мирослав Будинов опита да порази целта, ала не сполучи, а в 29-ата минута той бе замесен в една отлична атака на Царско село, но пресили центрирането си и впоследствие защитата на Ботев се справи.

Така се стигна до 37-ата минута, в която гостите вкараха гол с първия си точен удар. Пасът бе на Владислав Узунов, който изведе отлично в коридор Даниел Генов, а капитанът реализира хладнокръвно третото си попадение в елита за сезона.

Точно преди края на първото полувреме отново той проби чудесно по фланга и опита да намери в наказателното поле Петър Атанасов, но защитата на „царете“ се справи.

Така почивката дойде при резултат 0:1, а наставникът на домакините отговори с двойна смяна.

Веднага след подновяването на играта Мирослав Будинов можеше да изравни, но стреля встрани, а в 56-ата минута врачани нанесоха своя втори удар.

Даниел Генов реализира изключително красиво попадение от движение, пращайки топката неспасяемо в горния ъгъл на вратата, пазена от Джони Пласид.

Не след дълго обаче Царско село върна един гол.

Това се случи в 65-ата минута, когато Хулио Родригес стреля с глава и топката рикошира в страничната греда, но след това попадна у Мартин Кавдански и той отблизо направи резултата 1:2.

Впоследствие домакините овладяха инициативата и се настаниха в половината на врачани, но направиха няколко поредни пропуска, а и Красимир Костов блесна с фантастично спасяване в добавеното време, така че в крайна сметка Царско село трябваше да се примири с поражението.

Царско село – Ботев (Враца) 1:2
0:1 Даниел Генов (37)
0:2 Даниел Генов (56)
1:2 Мартин Кавдански (65)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански, 4. Ивайло Марков, 7. Симеон Мечев, 9. Мирослав Будинов, 10. Борис Галчев, 14. Божидар Васев, 20. Васил Божинов, 25. Дилан Мартенс, 44. Хулио Родригес, 93. Салиф Сисе;

Резерви: 1. Михаил Иванов, 6. Антонио Георгиев, 11. Андерсон Коста, 22. Мохамед Брахими, 21. Емануил Манев, 89. Панайотис Лука;

Треньор: Любослав Пенев;

БОТЕВ ВРАЦА: 33. Красимир Костов, 24. Алассане Н`Диайе, 81. Атанас Зехиров, 37. Венцислав Керчев, 23. Владислав Узунов, 9. Даниел Генов (к), 14. Димитър Буров, 18. Илия Миланов, 8. Педро Лагоа, 10. Петър Атанасов, 88. Том;

Резерви: 1. Христо Митов, 16. Александър Станисавлевич, 5. Васил Добрев, 6. Даниел Гаджев, 28. Христо Златински, 7. Чавдар Ивайлов, 11. Юлиан Ненов;