ЗАПОЧНА СЕ! Бундеслигата стартира с "осемзвезден" Байерн (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионите си поиграха на котка и мишка с Шалке 04, изпуснаха историческа двуцифрена победа

Германският хегемон Байерн (Мюнхен) започна новия сезон така, както завърши миналия – с победа.

По-малко от месец, след като баварците спечелиха финала срещу ПСЖ в Шампионската лига и си осигуриха исторически втори клубен требъл, те откриха кампанията в Бундеслигата с повече от категоричен успех над Шалке 04 – 8:0.

Победата бе девета поред над този съперник и общо 22-ра във всички турнири за момчетата на Ханзи Флик, които я постигнаха със завидна лекота.

Официален дебют за тима записа единственото лятно попълнение до момента – Лерой Сане, отчетел се с попадение и две асистенции, докато с хеттрик блесна Серж Гнабри.

По веднъж се разписаха 17-годишният Джамал Мусиала, Томас Мюлер, Леон Горецка и головата машина Роберт Левандовски.

Преди първия съдийски сигнал последният бе награден за най-добър футболист на Германия през миналата кампания, докато наставникът на тима получи приза за най-добър треньор.

На празния „Алианц Арена“ домакините поеха инициативата от първата минута и още в четвъртата откриха резултата.

Тогава Йошуа Кимих изведе със страхотно дълго подаване зад гърба на защитата Гнабри, който финтира съперник и със завъртане прати майсторски топката във вратата на Шалке – 1:0.

Секунди по-късно Сане подаде към непокрития Левандовски, който направи нетипичен пропуск, а четвърт час след първото попадение падна и второто.

След центриране отдясно и разбъркване в наказателното поле Томас Мюлер върна към границата не пеналта, откъдето Леон Горецка засече с мощен изстрел, за да удвои.

В 24-ата минута Кимих можеше да направи резултата класически, но вратарят на Шалке спаси, след което Левандовски направи втория си пропуск в срещата.

В 30-ата минута обаче той бе съборен в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа, за да оформи класиката – 3:0.

При този резултат дойде и почивката, след която баварците вкараха още 5 пъти.

Второто полувреме започна по същия начин, както и първото – с гол на Гнабри, който покачи на 4:0 след едва 80 секунди игра, получавайки пас на празна врата от Сане.

Новото попълнение бе във вихъра си и в 59-ата минута, когато отново намери непокрития в пеналта Гнабри, за да може той да оформи хеттрика си и да направи резултата 5:0.

Баварците обаче не спряха дотук!

В 69-ата минута Левандовски подходи несериозно в наказателното поле, но бързо се ориентира и отигра топката с "рабона" към Томас Мюлер, който я прати във вратата за 6:0.

Само две минути по-късно дойде ред и на Сане да ознаменува с гол страхотния дебют, който направи. Той бе изведен с чудесен пас от Кимих, напредна в пеналта и с техничен удар направи резултата 7:0.

В 81-ата минута Левандовски асистира и на резервата Джамал Мусиала, за да може 17-годишният футболист да сложи точка на спора с първия си гол в професионалния футбол – 8:0.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БАЙЕРН: Мануел Нойер, Люка Ернандес, Никлас Зюле, Жером Боатенг, Бенжамен Павар, Леон Горецка, Йошуа Кимих, Серж Гнабри, Томас Мюлер, Лерой Сане, Роберт Левандовски;

ШАЛКЕ: Ралф Фарман, Бастиан Очипка, Озан Кабак, Бенжамен Стамбули, Себастиан Руди, Набил Бенталеб, Суат Сердар, Амине Ари, Марк Ут, Раби Матондо, Гонсало Пасиенсия;

Клоп: Аталанта продължава заслужено

Вижте какво каза треньорът на Ливърпул

Треньорът на Милан: Рома показа повече качества

Вижте какво каза Стефано Пиоли

Треньорът на Рома: Победихме Милан с динамика, интелект и тактика

Вижте какво каза Даниеле Де Роси

ОБЗОР: Отново Леверкузен срещу Рома в полуфиналите на ЛЕ (ВИДЕО)

„Аспирините“ с нов рекорд - 44 мача без загуба след 1:1 в Лондон

Аталанта изхвърли Ливърпул и пренаписа историята си (ВИДЕО)

Салах вкара от дузпа единствения гол в Бергамо

Шчесни и Милик на линия за Каляри

Мойс Кийн аут за мача от Серия А

Фиорентина с една крачка по-близо до Атина (ВИДЕО)

120 минутна драма на "Артемио Франки"

Астън Вила на полуфинал след драма с дузпи (ВИДЕО)