19 септември 2020 21:38
dsport

Кристъл Палас удари звучен шамар на Юнайтед на старта в Англия (ВИДЕО)

Twitter/Crystal Palace FC

Кристъл Палас шокира Манчестър Юнайтед като го победи с 3:1 като гост насред "Олд Трафорд" във втория кръг от Висшата лига. Двубоят бе първи за тима на Оле Гунар Солскяер, тъй като първият им двубой бе отложен заради участието на тима в Лига Европа.

Още в седмата минута гостите поведоха. Джефри Шлуп бе изведен чудесно по левия фланг на атаката. Той пусна полувисока топка и на далечната греда Андрюс Тоузънд преодоля Давид Де Хея много майсторски за 1:0.

През втората част пък гостите получи право да изпълнят дузпа. Андре Аю се озова на стрелкова позиция и стреля в ръката на Виктор Линделюф. Самият Аю се нагърби да изпълни наказателния удар, но Де Хея спаси умело.

Само две минути по-късно обаче Кристъл Палас вкара втори гол. Той отново бе от дузпа. Този път обаче Вилфред Заха стреля и преодоля Де Хея.

Манчестър Юнайтед успя да върне едно попадение. В 80-ата минута след разбъркване в наказателното поле, топката се озова в краката на новото попълнение Дони ван де Беек, който реализира.

До края, Юнайтед не успя да се спаси от загубата, а дори допусна още един гол. Той отново бе дело на Вилфред Заха. Нападателят се ориентира по-добре при една спорна топка, успя да овладее и с безпощаден удар направи резултата 3:1 в полза на Кристъл Палас.