Борусия Дортмунд с класика в началото на новата кампания (ВИДЕО)

Холанд вкара два при победата с 3:0 над Гладбах

Борусия Дортмунд тръгна мощно с победа 3:0 над Борусия Мьонхенгладбах в първия кръг от новия сезон в германската Бундеслига. Два гола реализира младата звезда Ерлинг Холанд, а един добави Джовани Рейна. Двубоят се играе през 9300 зрители на "Сигнал Идуна Парк".

Домакините бяха много по-добри на терена през целия мач. Дортмунд излезе напред в резултата в 35-ата минута, когато 17-годишният талант Джио Рейна се възползва от подаване на новото попълнение Белингам и вкара с шут по диагонала за 1:0.

В началото на второто полувреме Борусия стигна до дузпа. Това се случи в 54-ата минута, когато Рейна падна на земята след единоборство с Рами Бенсебаини. Наложи се намесата на ВАР, след което реферът посочи бялата точка. Холанд беше точен с левия крак - 2:0.

В 77-ата минута Борусия реализира е трети гол. Тогава Санчо пробяга половината терен и изведе Холанд, който с левия си крак се рззписа за 3:0.

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)