РБ Лайпциг с първа победа у дома от февруари (ВИДЕО)

Тимът на Юлиан Нагелсман спечели с 3:1 срещу Майнц

РБ Лайпциг стартира с победа новия сезон в германската Бундеслига. Тимът на Юлиан Нагелсман спечели с 3:1 домакинството си на Майнц. Успехът е първи за РБ Лайпциг на собствен терен от февруари тази година.

"Биковете" откриха в 17-ата минута от дузпа. Точен беше шведът Емил Форсберг. Само четири по-късно таранът Юсуф Полсен се възпозлва от подаване на Дани Олмо, за да направи резултата 2:0.

Веднага след почивката гостите намалиха. Робин Куасон намери добре Жан-Филип Матета, който преодоля Петър Гулачи за 2:1.

Радостта на момчетата на Аким Биерлорцер обаче не продължи дълго. Само 3 минути бяха необходими на Лайпциг да си върне преднината от две попадения, като автор на гола беще Амаду Хайдара.

До края на срещата момчетата на Нагелсман профукаха още половин дузина шансове за четвърти гол, като впечатление с изявите си направи и корейската резерва Хи-Чан Хуанг.

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)