Бивш футболист на Левски спаси Сасуоло от загуба срещу Каляри

Кирил Десподов не беше в групата на гостите за двубоя

Сасуоло и Каляри направиха 1:1 в мач от първия кръг на Серия А. В групата на гостите липсваше българският национал Кирил Десподов.

Двата тима си размениха по едно полувреме, като домакините могат повече да съжаляват за изпуснатата победа.

Сасуоло имаше териториално предимство през първите 45 минути, но не успя да отбележи гол.

Така се стигна до 77-ата минута, когато Джовани Симеоне даде аванс за Каляри, възползвайки се от асистенция на Жоао Педро. Аржентинецът реализира отблизо с глава – 0:1.

В следващите минути Сасуоло натисна и успя да достигне до равенството три минути преди края на двубоя. В герой за домакините се превърна бившият футболист на Левски – Мехди Бурабия. Халфът реализира страхотно попадение от пряк свободен удар, вкарвайки топката в горния десен ъгъл.