Светкавица и Огражден 1955 не се победиха в Митиново

Двата тима направиха 3:3 в Митиново

С голям интерес от зрителите в Митиново се очакваше мача от първия кръг на областна група Струма-2 между отборите на местния Светкавица и гостуващия Огражден 1955 от с.Първомай. Гостите започнаха по-добре срещата и в 13-та минута поведоха в резултата в гол на Стефан Назъров, който от 25 метра с плътен удар изпрати кълбото в горния ляв ъгъл зад вратаря на Светкавица. От този момент нататък футболистите на домакините заиграха далеч по-добре , понатиснаха и това даде своя резултат. В 34-та минута играещият добре в този мач Росен Симонски изведе Георги Кокалков, който простреля вратаря на гостите за 1:1. Главният съдия Христо Божков отсъди дузпа в полза на Светкавица в 65-та минута , която Ангел Гоцев превърна в гол за 2:1. Антон Геров от гостите след центриране от ъглов удар с глава три минути по-късно изравни – 2:2. В 75-та минута при бърза контраатака на гостите Динчо Георгиев се откъсна , пропусна кълбото покрай вратаря на Светкавица и съвсем справедливо след като бе повален вътре в наказателното поле главния съдия отсъди дузпа , която Ивайло Златков превърна в гол за 2:3. Последният гол в срещата реализира с глава Живко Иванов от домакините. За отбелязване е, че при резултат 2:2 Александър Руйков от Огражден 1955 свали фланелката си и напусна демонстративно терена в знак на протест срещу съдийското ръководство.

„Много хубав мач между два добри отбора, но според мен, опорочен от съдиите от петричката колегия. Дано делегата на мача Никола Липошлиев да отрази реално ръководството на съдийската тройка и за в бъдеще да не назначава такива съдии на дербитата  групата”, сподели Кирил Атанасов-треньор на ФК Огражден-1955.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1