РАДОСТ В КЪРДЖАЛИ! Арда обърна Славия за 9 минути и нахлу в тройката (ВИДЕО)

Героичен Георги Петков извади 5 чисти гола, но това не стигна

Арда спечели с 2:1 домакинството си на Славия. Радослав Кирилов откри резултата в 39-ата минута, а Иван Коконов изравни в 73-ата. Успехът на домакините донесе Радослав Василев в 82-ата минута. "Белите" са без победа от началото на сезона.

Домакините започнаха по-добре двубоя. В шестата минута Спас Делев преодоля Бенгюзов и шутира фалцово с десния крак, но Петков изби. Четири по-късно Арда организира контраатака, при която Ковачев изведе Спас Делев очи в очи с Петков. Вратарят "белите" спаси изстрела на нападателя.

Постепенно Славия изравни играта и на свой ред създаде две добри ситуации. Първо Гамаков засече с глава центирране от корнер, но Симеонов улови. В 31-ата минута Филип Кръстев осъществи самостоятелен пробив, който завърши с прострелно центриране, но не намери негов съотборник.

Арда отговори с удар на Делев от двайсетина метра в 35-ата минута, щойто Петков отрази. Секунди по-късно опасен шут на Ковачев профуча покрай лявата греда.  В 39-ата минута "белите" откриха резултата с първото реално голово положение, открило се пред тях. Томбак центрира отдясно, а Кирилов надскочи Лозев и с глава простреля Симеонов.

Девет минути след почивката домакините поискаха дузпа. В тази ситуация Леони изпревари Стоев при пас от центъра на терена, играчът на белите го побутна, но реферът Валентин Железов не посочи бялата точка.

Само 120 секунди по-късно, в 56-ата минута Калоян Кръстев реализира с глава след центриране на Попадийн, но Железов отмени попадението, тъй като прецени, че таранът на гостите е натиснал с ръце Петко Ганев при единоборството във въздуха.

В 73-ата минута Арда изравни чрез Иван Коконов. Резервата Радослав Василев свали с глава към своя съотборник, който овладя и от три метра фронтално срещу вратата вкара покрай Петков за 1:1.

Пълният обрат дойде в 82-ата минута, когато Леони проби отляво и намери Василев. Таранът на Арда преодоля Терзиев и останал сам срещу вратаря не сгреши за 2:1.4

АРДА - СЛАВИЯ 2:1
0:1 Радослав Кирилов (39)
1:1 Иван Коконов (73)
 2:1 Радослав Василев (83)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

АРДА: 36. Васил Симеонов, 5. Петко Ганев, 8.  Милен Желев, 9. Спас Делев, 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов, 20. Деян Лозев, 24.  Ребин Сулака, 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов, 33. Иван Тилев

СЛАВИЯ: 1. Георги Петков, 3. Ертан Томбак, 55. Андреа Христов, 17. Радослав Терзиев, 83.  Христо Попадийн, 38. Милен Гамаков, 11.  Радослав Кирилов, 10. Янис Карабельов, 73.  Венцислав Бенгюзов, 20. Филип Кръстев, 9. Калоян Кръстев

Александър Димитров: Илиан Илиев е много голяма личност

"Момчетата работиха много за тази победа", каза селекционерът на младежкия национален отбор