ОБЗОР: Челси гази с 6:0 за Купата на лигата, Хаверц с хеттрик (РЕПОРТАЖИ)

Вижте всички резултати от мачовете в Англия, играни в сряда вечер

Елитният Челси разгроми като домакин подвизаващия се в Чемпиъншип отбор на Барнзли с 6:0 в мач от третия кръг на турнира за Купата на лигата в Англия.

Официален дебют за лондончани, часове след 36-ия си рожден ден, направи едно от летните попълнения – Тиаго Силва, докато първите си попадения за „сините“ реализира друга нова придобивка – Кай Хаверц, който блесна с хеттрик.

Германският национал вкара втория и четвъртия гол в двубоя, а резултатът откри Тами Ейбрахам. 22-годишният нападател реализира в 19-ата минута, след като открадна топката пред наказателното поле на гостите и после безпроблемно я насочи в мрежата.

В 28-ата минута пък той я прескочи, след пас в коридор на Мейсън Маунт, за да може Хаверц да се озове сам срещу вратаря на гостите и да реализира дебютния си гол след летния трансфер от Байер (Леверкузен) – 2:0.

При този резултат дойде и почивката, а скоро след нея гостите отново сгрешиха при изнасянето на топката и тя стигна до Рос Баркли, който оформи класиката в 49-ата минута.

Само шест по-късно се стигна до нова неточност в защитата на Барнзли, която позволи на Челси да отнеме в половината на съперника.

Ейбрахам асистира технично за Хаверц, който направи резултата 4:0.

Малко по-късно двамата повториха упражнението. Ейбрахам отново изведе Хаверц, който преодоля излезлия да го пресрещне вратар и реализира третото си попадение в срещата.

След това на терена се появиха Оливие Жиру и купеният също това лято бранител Бен Чилуел. В 83-ата минута последният асистира на френския нападател, за да може той да сложи точка на спора и да оформи крайното 6:0.

Още по-категорична победа постигна и друг от елитните отбори – Нюкасъл, който разби като гост Моркамб със 7:0. С два гола се отличи нападателят Жоелинтон, а по веднъж се разписаха Алмирон, Мърфи, Хейдън и Ласелс, докато в края Лавел си вкара автогол, след като отборът му игра с човек по-малко от 33-ата минута заради директен червен картон.

Ето и всички резултати от играните в сряда мачове за Купата на лигата в Англия*:

Челси – Барнзли 6:0

Лестър – Арсенал 0:2

Флийтууд – Евертън 2:5

Моркамб – Нюкасъл 0:7

Милуол – Бърнли 0:2

Фулъм – Шефилд Уензди 2:0

Стоук Сити – Джилингам 1:0

Престън Норт Енд – Брайтън 0:2

*Репортажи от двубоите гледайте в секция „ВИДЕО“ – ТУК.