Арсенал излъга „лисиците“ и чака Ливърпул (ВИДЕО)

Лестър отпадна от турнира за Купата на лигата в Англия

Арсенал победи с 2:0 Лестър в мач за Купата на лигата.

Автогол на Кристиян Фукс в 57-ата минута и късно попадение на Едуард Нкетия пратиха "артилеристите" в следващия кръг на турнира. Там те ще се изправят срещу победителя от мача Линкълн - Ливърпул, който е в четвъртък вечер.

Още във 2-ата минута нападателят на „лисиците“ Келечи Ихеначо опита да изненада вратаря на гостите Лено, но без успех.

"Артилеристите" отговориха с бомбен шут на Нелсън в 4-ата минута, но стражът на Лестър Дани Уорд с блестящ плонж изби.

120 секунди по-късно и Лено показа класа, избивайки удар на Ихеначо.

Страхотна възможност пропиляха гостите в 20-ата минута, когато Сака свърши превъзходна работа на десния фланг и пусна остро центриране по земя във вратарското поле, но там двама негови съотборници се разминаха с топката.

В 29-ата минута отново се наложи Дани Уорд да бъде последната преграда пред вратата на Лестър след хубав пробив и удар на Нелсън. Пак той секунди по-късно бе забравен в наказателното поле след корнер, но този път шутира покрай вратата.

"Лисиците" отговориха с топовен шут на Дюсбъри-Хол от границата на наказателното поле в 32-ата минута, но топката премина покрай вратата.

В 34-ата минута неразбирателство между Лено и Давид Луис наложи намеса на медицинския екип на Арсенал. Бразилецът получи тежък удар от вратаря, но контузията не се оказа тежка и той остана на терена. Пет минути преди почивката Джеймс Мадисън овладя технично топката на границата на наказателното поле и отправи стархотен удар, но дясната греда се оказа верен помощник на вратаря Лено.

Второто полувреме започна с далечни удари на Мадисън и Грей, които по никакъв начин не притесниха стража на Арсенал Лено.

Гостите поведоха малко случайно в 57-ата минута, след като Кристиян Фукс си отбеляза нещастен автогол. Никола Пепе проби отдясно, ударът му отблизо срещна дясната греда и се върна, колкото да се отклони от крака на Фукс за 0:1.

Капитанът на "лисиците" Уес Морган остави отбора си в мача, избивайки от голлинията влизащата във вратата топка след удар на Нкетия в 74-ата минута. Невероятен пропуск направи Перес в 81-ата минута, когато бе оставен абсолютно сам във вратарското поле на Арсенал, но с глава направи по-трудното - прати топката извън вратата.

ЛЕСТЪР - АРСЕНАЛ 0:2
0:1 Кристиян Фукс (57, автогол)
0:2 Едуард Нкетия (90)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕСТЪР: 12. Уорд, 18. Амартей, 5. Морган, 28. Фукс, 11. Олбрайтън, 33. Томас, 20. Чаудъри, 49. Дюсбъри-Хол, 10. Мадисън, 7. Грей, 14. Ихеначо;

АРСЕНАЛ: 1. Лено, 16. Холдинг, 23. Луис, 31. Колашинац, 15. Мейтланд-Найлс, 25. Елнени, 28. Уилък, 7. Сака, 19. Пепе, 30. Нкетия, 24. Нелсън.