СЛЕД ДРАМА С ПРОДЪЛЖЕНИЯ: Байерн е Супершампионът на Европа! (ВИДЕО)

Горецка и Хави Мартинес донесоха четвърти трофей за баварците през годината

Байерн спечели втора Суперкупа на Европа в историята си. Баварците победиха Севиля с 2:1 след продължения. Те се се нуждаеха от обрат, за да стигнат до триумфа на ст. "Ференц Пушкаш" в Будапеща. По този начин тимът на Ханзи Флик спечели четвърти трофей за годината, след като грабна исторически втори требъл през изминалия сезон.

Испанците поведоха още в 13-ата минута. Иван Ракитич бе блъснат от Алаба в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Окампос бе точен от бялата точка. Голът беше първи във вратата на Байерн от началото на сезона.

Баварците вдигнаха темпото в търсене на изравнителен гол. В 22-ата минута Томас Мюлер имаше отлична възможност да вкара. Той получи подаване от  Левандовски в наказателното поле, но не успя да нанесе хубав удар и Кунде извади топката в ъглов удар.

Постепенно натискът на европейския се увеличаваше. При една от следващите атаки пред Павар се откри възможност да стреля от добра позиция. Французинът опита да насочи топката към горния десен ъгъл, но не бе достатъчно точен. Все пак в 34-ата минута Байерн изравни. Левадовски свали за Горецка, който прати топката в мрежата за 1:1.

Секунди след това Люк де Йонг прати топката в мрежата, но попадението бе отменено поради засада.

Още в първата минута на второто повуреме опасна атака на Севиля завърши с удар на Де Йонг, Найер обаче спаси. В 51-ата минута атака Мюлер и Левандовски направиха за смях защитата на съперника. Полякът вкара, но след намеса на ВАР попадението беше отменено заради засада.

В средата на второто полувреме беше отменено още едно попадение на мюнхенци, като този път Сане беше отказан заради нарушение в атака на Левандовски.

Удар от фаул на Алаба в 66-ата минута  мина над напречната греда. Севиля можеше да нанесе изненадващ и много тежък късен удар в 87-ата минута. Ен-Несири излезе очи в очи с Мануел Нойер след светкавична контра на своите, но германският страж спаси.

Двубоят влезе в продължения и Ен-Несири направи нов пропуск. Този път неговият удар в долния ляв ъгъл беше спасен с крак от Нойер, а после в помощ на вратаря се яви и страничната греда!

В 104-ата минута Хави Мартинес показа защо има на сметката си два требъла с клуба. Появилият се само пет минути по-рано като смяна испанец направи успешна добавка с глава, след като Боно бе направил спасяване отблизо след изпълнение на корнер.

Във второто продължение не се случи нищо съществено и баварският колос грабна четвъртия си трофей за календарната 2020 година.

БАЙРЕН - СЕВИЛЯ 2:1 прод.
0:1 Окампос (13-д.)
1:1 Горецка (34)
2:1 Мартинес (105)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БАЙЕРН: 1. Нойер, 4. Зюле, 5. Павар, 6. Кимих, 7. Гнабри, 9. Левандовски, 10. Сане, 18, Горецка, 21. Ернандес, 25. Мюлер, 27. Алаба

СЕВИЛЯ: 13. Буну, 5. Окампос, 7. Сусо, 8. Жордан, 9. Де Йонг, 10. Ракитич, 12. Кунде, 16. Хесус Навас, 18. Ескудеро, 20. Диего Карлос, 25. Фернандо
Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини