Шарльороа с Горанов излъга Партизан в продълженията

Българинът влезе в продълженията на мача

Шарльороа продължава със страхотното си представяне от началото на сезона. Играчите на Карим Белосин записаха 7-а поредна победа във всички турнири, след като тази вечер победиха с 2:1 Партизан в срещата между двата тима от третия предварителен кръг на Лига Европа. Успехът този път обаче дойде чак след продължения, а в редовното време мачът завърши 1:1.

Българският защитник на домакините Иван Горанов бе оставен на пейката и влезе в игра в продълженията, като замени Йорис Кайембе в 112-ата минута.

Шарльороа откри резултата в 11-ата минута. При едно центриране от корнер Каве Резай стреля от движение, вратарят изби, но при добавката Дориан Десолей отблизо не сгреши за 1:0.

В 53-ата минута Партизан възстанови равенството. Такума Асано се измъкна отдясно и подаде по земя за Сейдуба Сума, който от движение стреля и вкара за 1:1.

До края на редовното време нямаше повече голове и така победителят трябваше да бъде определен след продължения. Там домакините успяха да стигнат до победен гол. Каве Резай с прекрасно изпълнение от фаул порази вратата на Владимир Стойкович за крайното 2:1.

Така Шарльороа достигна до плейофа на Лига Европа, където ще има за съперник полския Лех (Познан).

Стоилов: И двата гола бяха плод на късмет (ВИДЕО)