ОБЗОР: Манчестър Сити си поигра с огъня, но продължава за Купата на Лигата (РЕПОРТАЖИ)

Ливърпул вкара седем на Линкълн, Астън Вила също се класира за осминафиналите

Манчестър Сити се измъчи за 2:1 срещу Борнемут в мач от третия кръг на турнира за Купата на Лигата, игран на "Етихад". Мениджърът на "гражданите" Пеп Гуардиола заложи на доста млади играчи, които да трупат игрови опит. Домакините поведоха в резултата, благодарение на Лиъм Делъп (18), но малко след това Сам Стъридж (22) възстанови равенството.

Опрян до стената, Гуардиола пусна в игра Менди, Стърлинг и Де Бройне. Това даде резултат и манчестърци стигнаха до успеха, след като Фил Фодън (75) се разписа, оформяйки крайния резултат.

Ливърпул пък ще играе срещу Арсенал на осминафиналите, след като разби третодивизионния Линкълн Сити със 7:2 като гост

Мениджърът на английския шампион Юрген Клоп очаквано пусна експериментален състав. Логичното се случи още в деветата минута, в която Джердан Шакири откри резултата след страхотно изпълнение на пряк свободен удар. Мърсисайдци имаха нужда от още девет, за да удвоят аванса си. Този път се разписа Такуми Минамино, който се възползва от много груба грешка на домакините. Адриан трябваше да спасява опасен удар на Джоунс малко след това, но не след дълго Къртис Джоунс наниза две попадения в рамките на пет минути, като асистенции записаха Дивок Ориги и Харви Елиът.

Веднага след почивката Минамино направи успешна добавка - 0:5. След час игра Тайо Едън все пак вкара почетно попадение за Линкълн. Радостта на домакините продължи едва пет минути, защото и Марко Груич се разписа, но Линкълн веднага вкара още едно попадение чрез Люис Монтсма. В 89-ата минута Дивок Ориги оформи крайния резултат, като този път асистенция записа изигралия много силен мач Минамино.

В третия мач от деня Астън Вила победи с 3:0 Бристол Сити като гост и също продължава в следващия кръг.