Как ще завършат вторите мачове на ЦСКА и Лудогорец в групите на Лига Европа?

26 септември 2020 20:55

СРЕД АПОКАЛИПСИСА В РАЗГРАД: Лудогорец надви Берое с 2:0 и пак е на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гонг

Лудогорец се завърна на върха в efbet Лига след победа с 2:0 над досегашния лидер в класирането – Берое. Битката между първия и втория в класирането премина под знака на проливен дъжд, който се изсипа над „Хювефарма Арена“, като на два пъти играта бе спирана заради проблеми с осветлението. В 80-ата реферът Ивайло Стоянов дори извади отборите до отстраняване на повредата. Паузата бе удължена заради наводнения терен, но все пак футболистите се завърнаха на терена и срещата бе доиграна. До последния съдийски сигнал нямаше нови попадения и „орлите“ взеха своята пета победа от началото на шампионата. След днешния успех Лудогорец е едноличен лидер в efbet Лига с 16 точки, Берое остава втори с 14.

Първата добра възможност в мача се откри пред домакините в 12-ата минута, когато Каули направи добро центриране от десния фланг, но Текпетей закъсня на далечната греда и не успя да играе с топката.

Две по-късно Иван Минчев центрира от корнер, а Алиун Фал успя технично да отбележи, но голът бе отменен заради нарушение на Георги Ангелов срещу Недялков.

Нов шанс за Берое се откри в 16-ата, когато след бърза комбинаци Еривалдо излезе на стрелкова позиция, но ударът му бе париран с плонж от Пламен Илиев.

В 18-ата Каули направи отличен индивидуален рейд, навлизайки в пеналта, след което комбинира с Кешеру, а румънецът показа точния си мерник и прати в долния ляв ъгъл за 1:0.

Пет по-късно Доминик Янков изведе отдясно Сисиньо, който успя да прати покрай вратаря Християн Василев, увеличавайки преднината на „орлите“.

Заралии не успяха да застрашат сериозно вратата на домакините до края на първата част и Лудогорец се оттегли на почивката с два гола аванс.

При подновяване на играта разградчани можеха да сложат точка на спора още с първата си атака. Кешеру с едно докосване изведе на левия фланг Доминик Янков, той успя да задържи топката на самата тъчлиния, напредна бързо в половината на гостите, но завърши нападението с неточн удар.

Междувременно дъждът над стадиона в Разград се засили и затрудни максимално играта на двата тима.

В 52-ата Ибрахима Конте стреля неточно от линията на големия пеналт, а пред гвинееца имаше и опцията да подаде на съотборник.

В 68-ата минута играта бе спряна за кратко заради проблеми с осветлението на „Хювефарма Арена“, които се появиха отново след десет минути. В 80-ата реферът изведе играчите извън терена, докато бъде решен казусът с осветлението. Подновяването на играта се забави заради проливния дъжд и наводняване на терена, но все пак след около 10 минути играчите се завърнаха на терена.

В 81-ата Минчев пробва да изненада вратаря на домакините с далечен изстрел, но прати встрани от целта.

В 88-ата минута Лудогорец отбеляза трети гол, който бе отменен заради засада.

В добавеното време центриране на Недялков бе засечено с глава от Ихиньо Марин, но вратарят на Берое опази вратата си от трети гол.