27 септември 2020 10:51
Спортал

Далас оцеля след победа в двойно продължение в 5-ия мач срещу Тампа Бей

Reuters

Далас победи Тампа Бей с 3:2 след две продължения и намали изоставането си на 2:3 успеха във финала за купа "Стенли" в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Победната шайба реализира Кори Пери, който се разписа на два пъти в двубоя и вече има пет попадения в плейофите. Бившата звезда на Анахайм бе точен в 18-ата и в 90-ата минути, а Джо Павелски вкара гол в 54-ата.

За Павелски това е попадение номер 61 в плейофите, което го прави най-добрият американски реализатор. С голям принос за победата на тексасците бе вратарят Антон Худобин, който направи 39 спасявания.

За Тампа Бей попаденията реализираха Ондржей Палат и Михаил Сергачов, а техният капитан Стивън Стамкос пропусна двубоя. 30-годишният център, който претърпя мускулна операция през март, се завърна в игра за третия двубой от серията. Той отбеляза гол, но остана на леда едва 2:47 минути, но след това пропусна и победата с 5:4 на тима в четвъртия двубой в петък.

Мач номер 6 от серията е в понеделник през нощта.

Отборът на Тампа Бей, шампион в НХЛ от 2004 година, играе на финала за купа "Стенли" за първи път от 2015 година, а Далас за последно спори за трофея през 2000-та, когато отстъпи на Ню Джърси с 2:4 победи.