РАДОСТ ВЪВ ВАРНА! Черно море се върна на победния път (СНИМКИ+ВИДЕО)

Младоженецът Курьор вкара и двата гола срещу Арда, поведе в класацията на стрелците в Efbet лига

Черно море най-накрая успя да се върне към победния път и надви с 2:0 една от приятните изненади през този сезон - Арда. При домакинството си на "Тича" в герой за моряците се превърна острието Матиас Курьор, който отбеляза и двете попадения за успеха.

Така Черно море записа първата си победа от над месец насам, докато това беше първото поражение на момчетата на Николай Киров през кампанията.

В петата минута Делев центрира на първа греда от корнер, Милен Желев стреля с глава, но топката мина на сантиметри встрани. Малко след това гостите стигнаха до нов ъглов удар. Той бе изпълнен късо,последва центриране, но след разбъркване, топката бе изчистена напред.

В 31-ата минута се стигна до първия гол. Панайотов отправи над 30-метров пас по въздух, Симеонов излезе да пресече подаването, но се размина с топката, а Курьор на празна врата отбеляза по диагонала за 1:0.

Минута преди почивката Илиан Илиев получи пред наказателното поле фронтално и стреля без да се замисля, но над вратата.

Още в 49-ата минута след изпълнение на свободен удар от десния фланг, Васил Симеонов първоначално спаси удара с глава на Милен Желев, но впоследствие изпусна топката и Матиас Курьор бе на точното място, за да вкара за 2:0.

В 58-ата минута гостите изпълниха нов корнер, след който Коконов отправи удар, Ганев направи добавка с глава, но твърде слаба и Дюлгеров улови.

В 71-ата минута Иван Тилев получи топката, напредна няколко метра и шутира с десния крак, но покрай вратата.

Така Черно море събра осем точки и се изкачи на 11-то място в класирането, докато Арда падна до четвъртото място с 12. Курьор пък излезе начело сред голмайсторите на първенството, като вече има осем точни попадения.

Черно море - Арда 2:0