СЕНЗАЦИЯТА НА ГОДИНАТА: Байерн падна с 1:4 в Хофенхайм (ВИДЕО+СНИМКИ)

Баварците допуснаха първо поражение във всички турнири от 32 мача насам

Хофенхайм хвърли бомбата в Германия, след като разби с 4:1 у дома Байерн (Мюнхен). Успехът за домакините беше напълно заслужен и можеше да е още по-изразителен, ако не бяха и пропуските пред Мануел Нойер. Домакините тотално надиграха своя именит съперник, който в последните месеци спечели Бундеслигата, Шампионската лига, Купата на Германия и Суперкупата на Европа.

Резултатът бе открит от босненеца Ермин Бичакчич, който в 16-ата минута реализира след центриране от корнер на Денис Гайгер. В 24-ата дойде и моментът на Дабур, който прехвърли Нойер за 2:0.

Байерн нямаше как да се предаде и стигна до попадение в 36-ата минута, най-красивото в мача. По изключителен начин Джошуа Кимих препарира вратаря на домакините с далечен удар - 1:2.

След почивката Хофенхайм стигна до нови две попадения. Първото дойде в 77-ата минута, когато и Андрей Крамарич се записа сред голмайсторите. Хърватинът пое топката с коляно след пас на Ихлас Бебу и с прецизен удар по земя вкара за 3:1. В добавеното време на мача Дабур навърза цялата защита на баварците и бе съборен от Мануел Нойер. Съдията отсъди дузпа и Крамарич вкара втория си гол за крайното 4:1.

Така Байерн допусна първа загуба във всички турнири от 32 мача насам. Последното поражение датираше от 7 декември с 1:2 от Борусия Мьонхенгладбах.

С успеха Хофе събра пълен актив от 6 точки, докато баварците остават с 3 т. В следващия кръг "сините" гостуват на Айнтрахт Франкфурт, докато Байерн играе с Борусия Дортмунд за Суперкупата на Германия, след което приема Херта Берлин.

Луд мач в Бергамо, Аталанта е на финал (ВИДЕО)

Тимът на Гасперини с обрат за 4:1 над Фиорентина

ОБЗОР: Манчестър Юнайтед обърна последния и измести Нюкасъл (ВИДЕО)

Капитанът Фернандеш спаси „червените дяволи“ от срам на „Олд Трафорд“ – 4:2, резултати