БЕЗ ГРЕШКА: Ливърпул сгази и Арсенал! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Три от три за шампионите във Висшата лига, Диого Жота вкара дебютния си гол

Ливърпул записа трета поредна победа от началото на сезона във Висшата лига. Шампионите сразиха с 3:1 Арсенал и вече 61 мача нямат загуба на "Анфийлд". Мане, Робертсън и Диого Жота вкараха за "червените". От столичани се разписа Лаказет. За Арсенал това бе първо поражение през новата кампания, след като тимът стартира с два успеха.

Ливърпул започна по-активно и успя да създаде няколко опасни положения вратата на "топчиите", като най-чистото от тях се откри пред Садио Мане, чийто удар обаче беше отразен от Бернд Лено. В средата на полувремето Александър-Арнолд засече отбита топка пред наказателното поле на Арсенал. Ударът му рикошира в тялото на Бейерин, а след това срещна напречния стълб.

Изненадващо гостите първи стигнаха до попадение. В 25-ата минута груба грешка на Робертсън позволи на Лаказет да се разпише. Защитникът се опита да изчисти топката, но я прати топката на крака на Лазазет. Французинът също не успя да нанесе хубав удар, но това му помогна, тъй като заблуди Алисон и го прехвърли - 0:1.

Радостта на Арсенал обаче беше кратка. Не бяха измина и 180 секунди преди Ливърпул да изравни резултата. Фирмино успя да изведе Салах в наказателното поле. Последва удар от египтянина, Лено спаси, но при добавката Мане се разписа на празна врата - 1:1!

Отборът на Юрген Клоп стигна до пълен обрат в 34-ата минута, а Робъртсън се реваншира за грешката си. След центриране на Александър-Арнолд топката стигна до колегата му и той технично я вдигна над Лено за 2:1.

След почивката Арсенал имаше своите шансове. В 59-ата минута Лаказет беше изведен зад защитата на шампионите, но Алисон излезе и блокира удара му. Освен това страничният съдия беше вдигнал флага за засада. Малко след това отново Лаказет се озова в чиста позиция и трябваше само да преодолее Алисон. Вратарят обаче отново спечели задочния двубой с нападателя.

Отговорът на Ливърпул бе блестяща комбинация, която завърши с удар на Мане покрай вратата. Десетина минути преди края на редовното време новото попълнение на Ливърпул Диого Жота реши да пробва късмета си с изстрел извън наказателното поле, но не успя да уцели вратата. Той получи нов шанс на много по-добра позиция, но би във външната част на мрежата! Малко след това Жота не се разбра със Салах и Ливърпул изпусна нова златна възможност.

В 88-ата минута логичното се случи и Жота отбеляза дебютното си попадение за "червените" от много по-трудна позиция. Топката не беше изчистена добре от защитата на Арсенал и нападателят вкара от границата на наказателното поле, намирайки долния ляв ъгъл.

ЛИВЪРПУЛ - АРСЕНАЛ 3:1
0:1 Лаказет (25)