Фучович изненада Медведев за първата си победа над играч от топ 10

Резултати от първия кръг в мачовете на поставените в мъжката схема

Унгарецът Мартон Фучович елиминира поставения под номер 4 Даниил Медведев (Русия) с 6:4, 7:6(3), 2:6, 6:1 в първия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Така 28-годишният Фучович, 63-и в световната ранглиста, постигна първата си победа над играч от топ 10, след като преди това беше загубил всичките си 14 срещи.

24-годишният Медведев пък все още не може да запише успех на "Ролан Гарос", като отпадна на старта за четвърта пореден път.

Фучович не показа никакъв страх от съперника, въпреки че беше загубил и двата си предишни мача срещу руснака. Той игра агресивно в студеното време и тежките условия, стараейки се да лимитира броя на грешките.

Унгарецът спечели 70 процента от точките при 44 излизания на мрежата, поставяйки под напрежение Медведев. Той реализира шест пробива, а руснакът допусна цели 51 непредизвикани грешки.

Фучович взе първия сет с единствен брейк в деветия гейм, а във втората част той на три пъти излизаше напред с пробив, но полуфиналистът от Откритото първенство на САЩ по-рано през месеца Медведев успяваше да изравни. Ключовият момент дойде в последвалия тайбрек. Медведев излезе с мини-пробив напред за 2:1 точки, но веднага изгуби предимството си. При 3:4 руснакът загуби и двете разигравания при собствен сервис, което го вбеси и той счупи ракетата си на корта. Медведев вече имаше предупреждение от съдията, а заради това си действие руснакът беше санкциониран с наказателна точка, което сложи и край на сета.

Медведев не се предаде и успя да вземе убедително третата част, но в четвъртия сет Фучович рано дръпна с 3:0 и до края доминираше, за да триумфира след 3:17 часа игра.

Във втория кръг унгарецът ще срещне Алберт Рамос-Виньолас (Испания), който спечели срещу представителя на домакините Адриан Манарино с 6:4, 6:3, 6:0.

Резултати от първия кръг в мачовете на поставените в мъжката схема на Откритото първенство на Франция по тенис:

17-Пабло Кареньо Буста (Испания) - Джон Милман (Австралия) - 6:3, 6:2, 7:5
30-Ян-Ленард Щруф (Германия) - Франсис Тиафо (САЩ) - 3:6, 7:6(5), 6:3, 6:7(2), 6:3
Никола Милойевич (Сърбия) - 26-Филип Крайнович (Сърбия) - 6:4, 3:6, 6:3, 6:1
28-Каспер Рууд (Норвегия)- Юичи Сугита (Япония) - 6:1, 6:3, 6:1
Лоренцо Джустино (Италия) - Корентен Муте (Франция) - 0:6, 7:6(7), 7:6(3), 2:6, 18:16 за 6:05 часа (втори най-дълъг мач в историята на турнира)