ЗА КУПАТА НА ЛИГАТА: Тотнъм изпързаля Челси с дузпи (ВИДЕО)

Мейсън Маунт единствен пропусна от бялата точка

Тотнъм елиминира Челси от турнира за Купата на лигата след изпълнение на дузпи. "Шпорите" спечелиха дербито от четвъртия кръг с 5:4. Редовното време завърши 1:1.

Челси резултата в 19-ата минута, когато новото попълнение Тимо Вернер прати топката в долния десен ъгъл на Юго Лорис. Това беше  първо попадение за нападателя с екипа на Челси. Фернандеш поиска дузпа малко след това при конфликтна ситуация в наказателното поле на "сините", но реферът Лий Мейсън даде знак играта да продължи. Десетина минути преди почивката пък Менди спаси шут на Ламела.

Тотнъм стартира второто полувреме много вдъхновено и изстрел на Бергвайн мина встрани отцелта. След това набралият Регилон заложи на силен удар с левия крак, но Менди спаси. Вернер опита да повтори упражнението си от първото полувреме, но този път не успя да преодолее Лорис.

В 83-ата минута Тотнъм успя да изравни. Серхио Регилон центрира отляво към далечната греда, където защитата на Челси увисна и Ерик Ламела вкара в близкия ъгъл.

До края на редовното време не се стигна до ново интересно положение и дузпите трябваше да решат кой ще продължи напред. Там Мейсън Маунт направи единствения пропуск и Тотнъм елиминира Челси.