ОБЗОР: ЦСКА отива в Ихтиман за Купата (РЕЗУЛТАТИ)

Доста отбори от аматьорския футбол продължават напред

Много изненади предложиха мачовете от Купата на България, изиграни днес, като няколко клуба от Трета лига, които се справиха с по-елитни тимове.

Ботев Ихтиман предложи първата изненада, като се наложи над бургаския Нефтохимик с 2:0 и си осигури двубой срещу ЦСКА в следващата фаза на турнира.

Изненадата поднесе и представителят на Югозападната Трета лига – Надежда Доброславци, който победи други представител на Втора лига Миньор Перник с 2:1.
Тежкият период на Миньор (Перник) продължава, като "чуковете", които са в серия от четири поредни мача без успех във Втора лига.

Седмицата на домакините Мариан Китанов матира защитата на Миньор в 43-ата минута, а Виктор Зоров удвои в 77-ата минута. Още при следващата атака Миньор върна едно попадение чрез Калоян Йосифов, но въпреки това отборът не успя да стигне до равенство и продължение.

От своя страна Извор Горски Извор победи с 4:2 Септември Симитли.

По същото време Оборище Панагюрище надви Добруджа с 1:0.

Севилиево победи убедително представителя на Втора лига Локомотив (Горна Оряховица) с 6:0, с което си осигуриха продължаване напред в турнира.

По 2 гола вкараха Тихомир Кънев (12 и 20) и Добрин Петров (16 и 51), а по още един добавиха Николай Банов (55) и Галин Стоянов (86). Локомотив от своя страна излезе с юношите си, но това също не предполагаше такава загуба. Севлиево ще посрещне в следващия кръг елитния Славия.

Кариана Ерден продължава с впечатляващото си представяне от началото на сезона и разби с 4:0 домакините от Чавдар Троян.

В битката между тимовете от Трета лига – Созопол и Светкавица завърши с успех за крайморския град с 4:1.

Представителят от Северозападната Трета лига, който се намира на 12-а позиция във временното класиране, се наложи с 2:1, а мачът стигна до продължения. Головете дойдоха в края на срещата, като Георги Илиев вкара първото попадение в 86-ата минута. В заключителните секунди на двубоя Дилчовски (90+3’) изравни за гостите от Радомир, но отново Илиев донесе победата на аутсайдерите в 94-ата минута.

Третодивизионния Дреновец успя да елиминира Струмска слава с 2:1. Двата отбора изиграха равностойна среща с положения и пред двете врати, като отличните изяви на вратаря Радослав Костадинов подпомогнаха за това Дреновец да не допусне повече от едно попадение.

В 86-та минута хубаво центриране отдясно на Кристиан Здравков стигна до главата на Георги Илиев, който успя да насочи топката добре и да я вкара във вратата на радомирци. Все пак гостите стигнаха до попадение след центриране от фаул, след което се получи разбъркване в наказателното поле, но Дилчовски се оказа най-съобразителен и успя да изравни резултата. Така срещата стигна до продължения, но крайната радост отново бе за домакините от Трета лига. 4 минути след началото на първата част от продълженията, Георги Стоянов подаде на Илиев около точката за изпълнение на дузпа и нападателят отбеляза второто си попадение в мача, което се оказа и достатъчно Дреновец да излезе победител. Трябва да се отбележи, че дуото Георги Стоянов - Георги Илиев остави отлични впечатления с комбинациите си и бе над всички на терена.

По този начин Дреновец донесе една от изненадите в турнира и се превърна в 9-ия тим от третото ниво на българския футбол, който достига до 1/16-фаза на турнира. В следващия кръг отборът посреща ЦСКА 1948.

Вчера за следващата фаза на турнира се класираха Спартак Варна, Загорец и Пирин Благоевград. Вече напред за Купата на България е и Черноморец Балчик, който се класира служебно след оттеглянето на Витоша Бистрица.

От 18:30 часа в спор за място на 1/16-финалите за Купата на България излязоха Дунав Русе и Янтра Габрово.

Домакините показаха добра и приятна за окото игра, но силите им не успяха да достигнат, за да спрат Янтра. Така се стигна до 23-ата минута, когато центриране отдясно в наказателното поле попадна на главата на Писаров, който не сбърка от близка дистанция. Вторият гол дойде през втората част, когато около 15 минути преди края отново Искрен Писаров бе герой за Янтра. Хубав диагонален удар с левия крак на футболиста попадна във вратата на Дунав, което се оказа достатъчно, за да класира гостите напред.