СУПЕРШАМПИОНИ: Байерн грабна петия си трофей за годината (СНИМКИ+ВИДЕО)

Баварците победиха с 3:2 Борусия (Дортмунд)

Байерн Мюнхен спечели рекордна осма Суперкупа на Германия, след като победи Борусия Дортмунд с 3:2 на "Алианц Арена".

Корентен Толисо даде аванс за баварците в 18-ата минута, а Томас Мюлер удвои преднината на тима си. В края на първото полувреме Юлиан Брандт намали резултата. В началото на второто полувреме Ерлинг Холанд възстанови равенството, но в заключителните минути на двубоя Джошуа Кимих реализира трето попадение във вратата на "жълто-черните".

Баварците стартираха в типичния си стил и спечелиха контрола на топката.

Още във 2-ата минута Алфонсо Дейвис центрира остро по земя, но адресатът на подаването не бе намерен. От своя страна "жълто-черните" отговориха с опасна контраатака през центъра, но Ерлинг Холанд бе спрян от Жером Боатенг.

В 17-ата минута "жълто-черните" откраднаха топката в средата на терена. Ерлинг Холанд подаде към Марко Роис, който стреля към вратата на Мануел Нойер, но в последния момент Николас Зюле парира изстрела.

Минута по-късно Байерн откри резултата. Баварците организираха страхотна атака. Томас Мюлер получи в центъра, след което продължи към десния фланг, където бе Роберт Левандовски. Полякът напредна и подаде в наказателното поле, където Корентен Толисо реализира. Първо топката срещна напречната греда, но при добавката французинът не сгреши.

В 32-ата минута баварците удвоиха преднината си. След продължително разиграване, Алфонсо Дейвис центрира великолепно в наказателното поле, където Томас Мюлер надскочи Паслак и реализира с глава в долния ляв ъгъл.

Седем по-късно натискът на Борусия даде резултат. Баварците сгрешиха при изнасянето на топката, от което се възпозлваха "жълто-черните". Ерлинг Холанд подаде към Юлиан Брандт в наказателното поле, а плеймейкърът със страхотен удар в средата намали резултата.

В 55-ата минута "жълто-черните" изравниха. Томас Дилейни по отличен начин Ерлинг Холанд зад гърба на защитата. Норвежецът напредна и хладнокръвно реализира в долния ляв ъгъл.

В следващите минути двубоят стана двуостър, след като и двата тима заиграха агресивно и търсеха ново попадение. От началото на срещата впеатление правеше липсата на острота от страна на Роберт Левандовски, който в големи периоди от мача оставаше изолиран.

В 82-ата минута Байерн реализира трето попадение във вратата на Марвин Хитц. Джошуа Кимих открадна топката в центъра от Томас Дилейни, след което продължи към Роберт Левандовски. Нападателят върна към халфа.

Кимих веднага стреля, но последва намеса на вратаря на "жълто-черните", след което се получи рикошет в крака на халфът на баварците и топката влетя в мрежата.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини