Аталанта продължава да помита всичко по пътя си - този път Лацио (ВИДЕО)

Бергамаските разбиха с 4:1 лациалите като гост

Отборът на Аталанта победи с категоричното 4:1 Лацио в дербито от отложените мачове от първия кръг в Серия А. Четвъртфиналистът от миналия сезон на Шампионската лига показа за пореден път вдъхновена и много офанзивна игра, която доведе до четири попадения във вратата на Стракоша и общо осем след само два мача този сезон.

Още в 11-та минута Госенс успя да се възползва от балонно центриране в наказателното поле на Лацио и прати топката в мрежата. Домакините протестираха за извършен фал малко по-рано, но след консултация с ВАР реферът призна гола.

В 32-та минута перфектно центриране на Папу Гомез в наказателното поле намери връхлитащият Хатебур на скорост, който заби с мошен изстрел кълбото за 2:0. Само девет по-късно резултатът вече бе класически. Лошо изчистена топка с глава се озова в краката на Гомез, който финтира бранител и с премерен шут по земя реализира.

След почивката Лацио се активизира и в 57-та Кайседо върна едно попадение след бърза атака, но само четири по-късно отново Гомез беше точен, след като получи в наказателното поле и с мошен изстрел по диагонала намери "паяка" за 4:1.

Така Аталанта се нареди втори зад лидера Наполи, като заедно с тях още Интер, Верона и Милан имат по шест точки след първите два кръга. Лацио пък са с три на 11-то място.