Колеблив Реал Мадрид пречупи трудно Валядолид (ВИДЕО)

Винисиус донесе успеха за "кралския клуб" с единствения гол в мача

Реал Мадрид се наложи трудно с 1:0 над гостуващия Валядолид в среща от четвъртия кръг на Ла Лига, играна в базата на кралския клуб. Винисиус Жуниор вкара единствения гол в 66-ата минута. Вратарят на Реал Мадрид Тибо Куртоа се отличи с половин дузина спасявания и заслужи приза за Играч на мача.

Двубоят очаквано започна с по-активна игра на домакините. В десетата минута те създадоха първо прекрасно положение пред вратата на Роберто Хименес. Иско намери Йович отляво, той изведе Марсело, чийто удар беше спасен. Феде Валверде стреля при добавка от десет метра, а стражът на "бяло-виолетовите" показа страхотен рефлекс и изби. В 17-ата Лука Модрич финтира двама в центъра и изостри нападението с пас надясно към Валверде. Уругваецът центрира за Йович, който засече с шпагат и от 16 метра насочи над гредата.

В 35-ата Марсело подаде към Модрич, който овладя в наказателното поле и насочи към Йович. Сръбският нападател шутира от външната страна на мрежата при опит да намери близкия ъгъл. Гостите от "Хосе Сорийя" дръзнаха да атакуват на няколко пъти, но завършеците на нападенията бяха доста плахи.

Втората част започна с прекрасна възможност за мадридския тим. Лука Йович избута съперник преди да скочи, стреля с глава, вратарят спаси, а при добавката Каземиро тресна напречната греда. Секунда по-късно Серхио Рамос опита да стреля  глава, но съдията назначи негово нарушение в атака. В 54-ата тимът от Кастийя и Леон изгради силна контра. Вайсман се устреми фронтално срещу вратата, можеше да подаде вдясно към Рубио, но предпочете да задържи и да стреля. Той шутира отсечено по земя, но Тибо Куртоа направи впечатляващо спасяване.

В 57-ата Зинедин Зидан промени схемата и пусна две крила - Винисиус Жуниор и Марко Асенсио за сметка на Иско и Йович. В 66-ата "белите" откриха резултата след успешна преса пред наказателното поле на Валядолид. Винисиус отне топката, последва пас към Валверде, а той към Бензема. Бруно Гонсалес изпревари Бензема и сам подаде към Винисиус. Бразилецът беше в засада, но подаването дойде от защитника на гостите и затова попадението беше валидирано - 1:0.

Гостите реагираха с хубава възможност три минути по-късно. Раул Карнеро избра да шутира вместо да подава към Вайсман, който беше на чудесна позиция. Ударът беше коварен, но Тибо Куртоа реагира и изби. В 73-ата белгийският вратар направи петото си спасяване в двубоя, като не рискува и извади топката над гредата. В 81-ата вратарят на гостите не се ориентира добре и подари топката на Модрич, който обаче нацели гредата.