България стартира със загуба на Европейското за девойки

Тимът, воден от Диян Боюклиев, отстъпи пред Турция с 0:3

Националният отбор на България стартира със загуба на европейското първенство за девойки под 17 години в Черна гора.

Тимът, воден от Диян Боюклиев, отстъпи пред Турция с 0:3 (11:25 19:25, 21:25) в първия си мач от група 1 в Подгорица след едва 65 минути игра.

Нашите момичета отбелязаха лош старт, като не успяха да влязат в ритъм през целия първи гейм. Туркините поведоха с 8:3, увеличиха преднината си на 16:6 и спечелиха гейма с разгромна разлика.

Във втората част българските момичета показаха повече възможности, като бяха равностойни до средата на гейма. След това представителките на южната ни съседка направиха серия от точки и поведоха с 21:16. Натрупаният аванс бе достатъчен и те спечелиха и втората част.

Родните представителки успяха да затруднят максимално съперничките едва в третия гейм. Българските националки взеха инициативата и диктуваха играта до 12:8. След това обаче туркините показаха класата си, направиха обрат и на свой ред поведоха. Последва равностойна игра до двадесета точка, след което волейболистките на Турция наложиха волята си и затвориха мача в три гейма.

С най-голям актив за България бе Ива Дудова с 9 точки (1 блок, 1 ас). Виктория Коева завърши с 8 точки ( 1 блок).

Във втория си мач от група 1 тимът на България среща домакините от Черна гора, а двубоят е на 2 октомври от 21:00 часа българско време.