НАД ОКОЛОВРЪСТНОТО: Вратарска грешка в 91-та минута провали Черно море (ВИДЕО+СНИМКИ)

Царско село спечели с гол от дузпа на Мирослав Будинов

Вратарска грешка провали Черно море при гостуването на Царско село от осмия кръг на efbet Лига. Младежкият национал Иван Дюлгеров направи дузпа в 91-ата минута и Мирослав Будинов я вкара за успеха с 1:0 на столичани. Тимът на Любо Пенев за пръв път в историята си печели срещу варненци.

Дебют за домакините направиха трите нови попълнение - Луис Педро, Янис Геромелу и Лъчезар Балтанов, който подписа по-рано днес. Черно море пък беше без контузените Родриго Енрике и Мирослав Енчев.

Гостите първи застрашиха вратата на съперника. В 12-ата минута топката попадна в Дани Кики след центриране от корнер, но изстрелът му беше слаб и Пласид спаси. Пет по-късно Илиан Илиев пробва удар, но не се получи.

В 20-ата минута Черно море бе много близо до откриването на резултата. Илиев намери Мариас Курьор отляво, който се опита елегантно да прехвърли вратаря на домакините, но топката мина на сантиметри от вратата.

Варненци поискаха дузпа в 32-ата минута. Те претендираха за нарушение на Бандаловски срещу Дани Кики. Реферът Никола Попов обаче прецени, че защитникът е действал чисто и остави играта да продължи.

Малко преди края на първата част Царско село отправи и първия си точен удар в мача. Реян Даскалов шутира от границата на наказателното поле, но Дюлгеров и успя да улови топката.

Второто полувреме започна равностойно, а опасност дойде в 64-ата минута. Тогава домакините успяха да организират атака отдясно, която завърши с точен удар на Божидар Васев, но вратарят на Черно море спаси.

В 75-ата минута опасен пробив на Будинов отдясно завърши с центриране в наказателното поле, където Дюлгеров скочи и изби топката. Тя обаче попадна в краката на Дилан Мертенс, който отблизо шутира, но вратарят на гостите отново спаси.

Десет минути преди края Курьор остана очи в очи с вратаря след извеждащ пас на Илиев, но ударът му отново прехвърли вратата.

В 91-ата минута Иван Дюлгеров направи много груба грешка при центриране от левия фланг. Стражът изпусна топката, след което фаулира Гианис Геролему, което доведе до отсъждането на дузпа. Зад топката застана Мирослав Будинов и той вкара за 1:0.

ЦАРСКО СЕЛО - ЧЕРНО МОРЕ 1:0
1:0 Будинов (90+1)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 4. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев, 8. Панайотис Лука, 10. Борис Галчев, 14. Божидар Васев, 17. Реян Даскалов, 21. Емануил Манев, 22. Луис Педро, 25. Уесли Мартенс, 93. Иван Бандаловски

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов, 5. Стефан Станчев, 2. Цветомир Панов, 10. Илиан Илиев, 71. Васил Панайотов, 99. Дани Кики, 70. Стефан Велев, 19. Матиас Курьор, 9. Исмаил Иса
Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"