Сестри Стоеви на полуфиналите на Открития шампионат на България

В следващия кръг ще играят срещу Нике Брайкович и Уршка Полц от Словения

Водачките в схемата Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за полуфиналите на двойки жени на Открития шампионат на България по бадминтон, който се провежда в зала "Европа" в София. В първия си мач от турнира сестрите нямаха проблеми и разгромиха сънародничките си Таня Иванова и Гергана Павлова с 21:6, 21:7 за 20 минути.

В следващия кръг Стоеви ще играят срещу Нике Брайкович и Уршка Полц от Словения. Три българки достигнаха до полуфиналите на сингъл жени. Водачката в схемата Линда Зечири победи испанката Елена Лоренсо с 21:8, 21:13 за 21 минути. Следващата й съперничка е Христомира Поповска, която в драматичен мач надделя над третата поставена Петра Поланч (Словения) с 30:28, 19:21, 21:16 за 61 минути. Калояна Налбантова елиминира Нике Брайкович (Словения) с 21:16, 21:11 за 25 минути и в спор за място на финала ще излезе по-късно днес срещу Мария Судимач (Сърбия), която победи Таня Иванова (България) с 21:11, 21:9 за 20 минути.

При мъжете Илиян Стойнов достигна до полуфиналите след трудна победа над Олександър Шмундяк (Украйна) с 16:21, 21:15, 21:19 за 56 минути. Следващият му съперник е водачът в схемата Миха Иванич (Словения). На двойки жени Калояна Налбантова и Михаела Златанова отпаднаха на четвъртфиналите. Илиян Стойнов и Христомира Поповска достигнаха до полуфиналите на смесени двойки след успех над испанците Хосе Моларес и Елена Лоренсо с 21:16, 21:18 за 24 минути. На двойки мъже Даниел Николов и Иван Русев победиха на четвъртфиналите Яка Иванчич и Миха Иванчич (Слования) с 21:18, 15:21, 21:13 за 45 минути. Полуфиналите на турнира започват в 16.00 часа.
Валентина Георгиева 15-а в квалификациите на греда

Ризов се размина с финала на пушка от 3 положения на СК в Рио

Българинът не успя да вземе олимпийска квота

Шефът на европейския хандбал: С нетърпение гледаме към България и Варна

Българите научиха съперниците си за предстоящите у нас две първенства по плажен хандбал