ЛОКО (СФ) ЗАВИНАГИ: "Червено-черен" валяк премаза Пирин (ВИДЕО+СНИМКИ)

1500 фенове ликуват в "Надежда", гостите се спасиха от разгром

Серията от четири победи във всички турнири на Пирин (Благоевград) приключи със загуба от Локомотив в София с 1:3.

Срещата в столичния квартал „Надежда“ се игра пред около 1500 зрители и се превърна в истински празник, предлагайки много емоции, красиви попадения, червен картон и домакински успех.

Благодарение на него „железничарите“ оглавиха временното класиране във Втора лига с 22 точки, докато „орлетата“ останаха с 16 в актива си и завършиха мача с човек по-малко, тъй като в началото на втората част червен картон получи Александър Дюлгеров.

Гостите започнаха по-активно срещата, но след това Локо Сф овладя инициативата и затвърди отличната си форма у дома от началото на сезона.

Домакините откриха резултата в 16-ата минута, когато Светослав Диков намери с центриране непокрития в наказателното поле Илиян Стефанов и той вкара с глава отблизо – 1:0.

В 33-ата минута отново Стефанов вкара второто попадение за своите, разписвайки се с отличен удар в долния ъгъл за 2:0.

При този резултат дойде и почивката, като преди нея всеки от отборите имаше претенции за дузпа, но съдията не ги уважи, а скоро след подновяването на играта той показа директен червен картон на Дюлгеров след единоборство на Александър Александров.

Това се случи в 53-ата минута, а в 56-ата Педро Ферари оформи класиката с фамозен удар от границата на наказателното поле, рикоширал в горната греда – 3:0.

Почетното попадение за Пирин също бе изключително красиво. Отбеляза го Конър Хендерсън с чудесен далечен удар, след който топката придоби изненадваща парабола и прехвърли вратаря Василев за крайното 3:1.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ПИРИН 3:1

1:0 Илиян Стефанов (16)
2:0 Илиян Стефанов (34)